stat4u
Więcbork

Harcerze mają nowe lokum

Robert Środecki, 23 grudzień 2020, 11:44
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Więcborska drużyna harcerska ma nowe lokum, harcówkę w Lasku Miejskim użyczoną przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie. Powoli dobiega końca remont pomieszczeń. Harcerze spędzili tam mnóstwo czasu. Materiały budowlane i meble zafundowali rodzice.
Harcerze mają nowe lokum

Pieczenie przedświątecznych przysmaków

Harcerze mają nowe lokum

Ostatnie prace remontowe

Więcborska drużyna harcerska rozwija się w błyskawicznym tempie. Aktualnie zrzesza ponad 100 członków. Dotychczasową siedzibą druhów była Szkoła Podstawowa nr 2 w Więcborku ale ze względów organizacyjnych trzeba było poszukać nowego miejsca.– Od początku pracowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 2. Tam mieliśmy bardzo dobre warunki do pracy. Współpraca ze szkołą była cudowna ale zaczęliśmy się rozrastać i rozwijać. Ze względów organizacyjnych musieliśmy opuścić to miejsce – mówi druh Kacper Sosnowski, drużynowy Więcborskiej Drużyny Harcerskiej. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że harcerze znaleźli nowe lokum. – Pewnego dnia rozmawiałem z przewodniczącą rady miejskiej i ona mi powiedziała, że dobrze by było, żebym skontaktował się z panem Wilczyńskim. Przegadaliśmy sprawę i zgodził się na nieodpłatne użyczenie nam pomieszczeń. Mamy umowę użyczenia podpisaną na dwa lata. Z pomieszczeń w Lasku Miejskim korzystamy nieodpłatnie. Nasze nowe lokum należało odświeżyć. Do remontu przystąpiliśmy ponad miesiąc temu – dodaje Kacper Sosnowski. Pomieszczenia zostały wymalowane, a ubytki w ścianach uzupełnione. Materiały budowlane i meble ufundowali rodzice. Efekt jest imponujący. W odświeżonych wnętrzach panuje przyjazna atmosfera. 
Więcborska drużyna harcerska zamierza pełną parą wznowić pracę po nowym roku. 
– Mamy plany na przyszły rok. Na pewno założymy sekcję strzelecką. Tuż obok znajduje się strzelnica, a bractwo kurkowe zadeklarowało pomoc w postaci szkolenia – dodaje drużynowy. 
Harcerze niedawno rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zakup polarów dla całej drużyny. Więcej informacji na ten remat znajduje się na ich profilu na Facebooku. Każda złotówka jest mile widziana. – Póki co wpłaty są tylko od rodziców, ale liczymy na pomoc i hojność mieszkańców. Założyliśmy sobie zebranie 5 tys. zł, ale w rzeczywistości potrzebujemy 10 tys. zł. Te polary będą majątkiem szczepowym – dodaje drużynowy. 
Więcborska drużyna harcerska rozwijająca się w błyskawicznym tempie staje się wizytówką miasta. Druhów widać przy okazji różnego rodzaju imprez odbywających się na terenie gminy. Chętnie pomagają w organizacji i uczestniczą w wydarzeniach patriotycznych, dając przykład swoim rówieśnikom. 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...