stat4u

Ika blisko zwycięstwa

Tomasz Aderjahn, 23 marzec 2014, 03:46
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Do Sępólna w niedzielę zawitał tenis stołowy na najwyższym poziomie. Seniorki i seniorzy rywalizowali w mistrzostwach województwa, walczyli o awans na mistrzostwa Polski. Po grach indywidualnych rozgrywano jeszcze turnieje deblowe oraz par mieszanych. Fantastyczne zawody zaliczyła była zawodniczka Krajny, obecnie reprezentantka AZS Toruń I. Bobrowska, która była o krok od wygranej.
Ika blisko zwycięstwa

I. Bobrowska w finale singla seniorek bardzo bliska była wygranej. Nie wykorzystała dwóch piłek meczowych i ostatecznie przegrała z A. Kocoń z Chełmna. Fot. Tomasz Aderjahn

Seniorzy rozegrali dwa turnieje indywidualne. Najpierw 32 zawodników rywalizowało w eliminacjach do mistrzostw Polski, a następnie najlepsza piątka z tego turnieju plus trójka zawodników z listy ogólnopolskiej zagrała w mistrzostwach województwa. W obu turniejach dominowali zawodnicy ekstraklasowej Olimpii-Unii Grudziądz. Zarówno w eliminacjach do MP, jak i mistrzostwach województwa klasą dla siebie był Patryk Chojnowski. Nie było  to zaskoczeniem. Jest on obecnie jednym z najlepszych polskich tenisistów stołowych. Fantastycznie spisuje się w Ekstralidze, gdzie ma na koncie zwycięstwa z tuzami tenisa m. in. Lucjanem Błaszczykiem. Zawodnik ten w młodości miał poważny wypadek i obecnie, mając kłopoty z nogą zakwalifikowany został jako zawodnik niepełnosprawny. Na paraolimpiadzie w Londynie zdobył złoty medal. Ma również na swoim koncie złoto mistrzostw Europy. Z powodzeniem rywalizuje jednak z zawodnikami pełnosprawnymi. W Sępólnie dał popis swoich ogromnych umiejętności. Nie pozostawił swoim rywalom żadnych złudzeń, wygrywając oba turnieje i kwalifikując się na finały mistrzostw Polski. W turnieju seniorów wystąpili również tenisiści Krajny, jednak w potyczce z ligowcami nie mieli większych szans. Jedynym, który przebrnął pierwszą rundę, był J. Wieczerzak.
Seniorki walczyły w jednym turnieju. Fantastycznie spisała się była zawodniczka Krajny, obecnie grająca w AZS UMK Toruń I. Bobrowska. W pierwszym spotkaniu pokonała Z. Błażejewicz (Luks Chełmno). W drugim poprzeczka powędrowała nieco wyżej, jednak udało się zwyciężyć w konfrontacji z A. Jędrzejewską z Barcina.
W kolejnej fazie turnieju Ika zmierzyła się z piątą zawodniczką wojewódzkiego rankingu N. Ciemną z Inowrocławia. Pomimo prowadzenia w setach 2:0, nie udało się szybko zakończyć pojedynku. Rywalka doprowadziła do remisu, jednak w tie-breaku lepszą okazała się zawodniczka rodem z Sępólna. Sporym sukcesem był awans do półfinału, gdzie czekała już Martyna Dziadkowiec z Chełmna, a więc najlepsza tenisistka w województwie. Sklasyfikowana na pierwszym miejscu w rankingu i nieźle poczynająca sobie na turniejach ogólnopolskich. W Sępólnie nie znalazła jednak sposobu na fantastycznie grającą I. Bobrowską. W finale zawodniczka AZS UMK Toruń zmierzyła się z kolejną tenisistką z Chełmna Aniką Kocoń. Pierwsze dwa sety padły łupem Iki, która w trzecim secie była o krok od zwycięstwa. Miała nawet dwie piłki meczowe, których nie potrafiła wykorzystać. Mocno zmęczona w kolejnych dwóch setach musiała już uznać wyższość swojej rywali i zakończyła turniej na doskonałym drugim miejscu.
Po rozegraniu turniejów singlowych przyszedł czas na gry deblowe oraz mieszane. Większości z sępoleńskich par nie udało się przebrnąć przez pierwszą rundę. Najwyżej w grze mieszanej do miejsc 5-8 zaszedł duet sępoleńsko-barciński Marcin Lica - Anna Jędrzejewska.

Wyniki:
Seniorki
1. A. Kocoń (LUKS Chełmno) 120 pkt., 2. I. Bobrowska (AZS UMK Toruń) 115 pkt., 3. M. Dziadkowiec (LUKS Chełmno) 110 pkt., 9-16. P. Rybacka (Krajna) 83 pkt.

Seniorzy
Eliminacje do MP
1. P. Chojnowski (Olimpia Grudziądz) 90 pkt., 2. P. Zatówka (Olimpia Grudziądz) 97 pkt., 3-4. M. Dzikowski (LUKS Chełmno) 94 pkt., Ł. Nadolski (Gwiazda Bydgoszcz) 93 pkt., 9-16. J. Wieczerzak 83 pkt., 17-30. M. Michalczewski 56 pkt., M. Lica 56 pkt., P. Rogowski 56 pkt., T. Masiak (wszyscy Krajna) 56 pkt.

Mistrzostwa województwa
1. P. Chojnowski (Olimpia Grudziądz), 2. P. Zatówka (Olimpia Grudziądz), 3.Ł. Nadolski (Gwiazda Bydgoszcz), 4. G. Adamiak (Energa Toruń), 5-8. A. Woś (Gwiazda Bydgoszcz), M. Badowski (Olimpia Grudziądz), M. Dzikowski (LUKS Chełmno), K. Kulpa (Energa Toruń).

Gra podwójna
9-14. Masiak - Michalczewski, Wieczerzak - Leszczyński,  Rogowski - Lica (wszyscy Krajna),

Gra mieszana
5-8. Lica - Jędrzejewska (Krajna - UZTS Barcin), 17-22. Masiak - Bejenka (Krajna - UZTS Barcin), Wieczerzak - Rink (Krajna), Rogowski - Rybacka (Krajna), Michalczewski - Jackowska (Krajna - UZTS Barcin).

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Dzisiaj ruszyła pierwsza kolejka Powiatowej Ligi tenisa Stołowego....
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Podczas mistrzostw Polski młodziczek, zakończonych w niedzielę w...