stat4u
Sępólno

Ile zarabiają pracownicy urzędu?

Robert Środecki, 07 marzec 2019, 07:58
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Wiemy już, ile dokładnie zarabiają pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępólnie. Sposób ich wynagradzania jest o wiele bardziej sprawiedliwy niż w starostwie powiatowym, gdzie pomimo identycznego wykształcenia i stażu pracy wynagrodzenia są zróżnicowane. Szczegółowe dane dotyczące pensji urzędników ujawniono na ostatniej sesji.
Ile zarabiają pracownicy urzędu?

W styczniu na sesji Rady Miejskiej w Sępólnie radna Mariola Mosiądź-Śmigiel złożyła wniosek o ujawnienie pensji urzędników sępoleńskiego magistratu. Wyczerpującą odpowiedź otrzymała na kolejnych obradach.
Najwyższą pensję otrzymuje burmistrz Waldemar Stupałkowski. W skład jego wynagrodzenia wchodzi wynagrodzenie zasadnicze 4800 zł, dodatek funkcyjny 2100 zł i dodatek specjalny 2760 zł. Do wymienionych składników należy doliczyć dodatek stażowy w kwocie 960 zł. Jego wysokość w zależności od lat pracy waha się od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego. W sumie daje to 10620 zł brutto miesięcznie.
Wynagrodzenie zastępcy burmistrza Marka Zieńko kształtuje się na poziomie przekraczającym nieznacznie 7 tys. zł. Zastępca otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze wysokości 4200 zł, dodatek funkcyjny wysokości 2100 zł i dodatek stażowy.
Skarbnik gminy Anna Buchwald otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze wysokości 5200 zł, dodatek funkcyjny wysokości 2200 zł i dodatek stażowy.
Sekretarz gminy Dariusz Wojtania otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 4190 zł, dodatek funkcyjny wysokości 2100 zł i dodatek stażowy.
Pracownicy wydający decyzje administracyjne w imieniu burmistrza, czyli kierownicy poszczególnych referatów, otrzymują w zależności od wykształcenia wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 3800 – 3900 zł, dodatki funkcyjne w kwocie 890 zł i dodatki stażowe.
Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach urzędniczych (inspektorzy) otrzymują w zależności od wykształcenia wynagrodzenie zasadnicze w kwocie od 3700 zł do 3900 zł i dodatki stażowe.
Wynagrodzenia zasadnicze brutto pracowników zatrudnionych na stanowiskach pomocniczych i obsługi kształtują się w granicach od 2250 zł do 3200 zł.
W sępoleńskim magistracie wszystko jest jasne i czytelne. Jeżeli pracownik posiada identyczne wykształcenie i stanowisko jak kolega z sąsiedniego biura, to zarabia tyle co on. Jedyna różnica w wynagrodzeniu może wynikać z przysługującego dodatku stażowego. Wszyscy otrzymują równo jak pod sznurek.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...