stat4u
Sępólno

Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Sępólna

Robert Środecki, 30 wrzesień 2021, 09:27
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Regionalny dyrektor ochrony środowiska w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Sępólna w ciągu drogi krajowej nr 25. W piątek dobre wiadomości dotarły do burmistrza Waldemara Stupałkowskiego. Przetarg na projekt i wykonanie ma zostać ogłoszony w przyszłym roku.
Jest decyzja środowiskowa dla obwodnicy Sępólna

Wybrany wariant przebiegu obwodnicy Sępólna

– Długo wyczekiwana decyzja środowiskowa dla obwodnicy Sępólna Krajeńskiego została w dniu dzisiejszym wydana. W IV kwartale przyszłego roku planujemy ogłosić przetarg w formule ,,Projektuj i buduj”, dzięki czemu możliwa będzie realizacja największego zadania na drodze krajowej nr 25 w naszym województwie. W międzyczasie musimy ogłosić postępowanie i wykonać badania wraz z dokumentacją geologiczną, niezbędną do ujęcia w przetargu PiB – poinformował w piątek Sebastian Borowiak - dyrektor GDDKiA Oddział Bydgoszcz. 
– Informacje o wydaniu decyzji środowiskowej dla naszej obwodnicy dostałem w piątek. Dokument zawiera 57 stron tekstu. Do tego są załączniki graficzne. Jest zgoda na realizację tej inwestycji pod kątem środowiskowym. Ma rygor natychmiastowej wykonalności, dlatego można prowadzić dalsze czynności związane z wykonaniem tej inwestycji. Decyzja jest ważna przez 6 lat. Został wykonany krok milowy. Za nami żmudny proces trwający kilka lat. Planowana obwodnica ma 6400 metrów długości. Zaczyna się w Piasecznie. Pod torami kolejowymi będzie tunel. Niestety, obwodnica przetnie w okolicach Pierścionka tereny przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne. Na szczęście nie rusza działek zabudowanych. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 241 w kierunku Tucholi pojawi się skrzyżowanie okrężne. Kolejne rondo będzie na przecięciu z ulicą Komierowską. Obwodnica połączy się z drogą krajową nr 25 za torami kolejowymi w pobliżu skrzyżowania z drogą na Jastrzębiec. Jeżeli w przyszłym roku uda się ogłosić i rozstrzygnąć przetarg na wykonanie inwestycji, to budowa rozpocznie się w 2023 roku i potrwa prawdopodobnie do 2025 roku – informuje burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. 
Tak jak powiedział burmistrz, wydanie decyzji środowiskowej jest krokiem milowym i uwieńczeniem wielu lat działań. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...