Jeszcze się będzie sporo działo

Tomasz Aderjahn, 01 grudzień 2013, 06:33
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Z wielkim impetem wystartowała Liga Halowej Piłki Nożnej. To już trzecia jej edycja w hali Krajna Arena. Pierwsze spotkania I ligi obfitowały w niezłe emocje, a wszystkie pojedynki, oprócz ostatniego, dostarczyły kibicom wielu wrażeń. Część drużyn wzmocniła się kadrowo, co tylko podniosło prestiż ligi. Po pierwszych dwóch kolejkach już jest sporo niespodzianek, w tym dwie porażki broniącej tytułu drużyny Okrąglak Karczma Jeleń Trociński. Z dobrej strony pokazała się drużyna BS Krajeńskie Chłopaki z Alei, którą wspiera nasza redakcja oraz Bank Spółdzielczy. Nasi pechowo przegrali pierwszy mecz, ale w drugim pokazali już pełnię swoich umiejętności.

Drużyna BS Krajeńskie Chłopaki z Alei w drugim spotkaniu pewnie pokonała Seydak Team. Fot. Tomasz Aderjahn

Zanim jednak wystartował trzeci sezon w środowy wieczór otwarcia dokonał dyr. CSiR M. Chart, życząc wszystkim kibicom wielu wrażeń, a piłkarzom dobrej gry.
Pierwsze spotkanie pomiędzy zespołami BS Krajeńskie Chłopaki z Alei i U Piotra przyniosło już wiele emocji. Obie drużyny spokojnie rozpoczęły spotkanie. Pierwsza zaatakowała drużyna BS Krajeńskie Chłopaki, a dwa uderzenia D. Nawrockiego pewnie obronił S. Fac. W 10. min po dograniu z rzutu rożnego przez J. Prasała K. Łodziński sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach kilka groźnych akcji Krajeńskich Chłopaków znakomitymi interwencjami obronił S. Fac, który był jednym z autorów zwycięstwa swojej drużyny. Na 10 sek. przed przerwą wyrównującego gola strzelił M. Grabowski. Drugą odsłonę znakomicie rozpoczęli Krajeńskie Chłopaki, którzy po ładnej akcji i trafieniu D. Nawrockiego objęli prowadzenie 2:1. Niestety, kilka minut przestoju sprawiło, że doświadczona drużyna U Piotra szybko strzeliła trzy gole i objęła prowadzenie. Ekipa z Wielowicza cały czas atakowała, jednak nie mogła pokonać znakomicie spisującego się między słupkami S. Faca. Raz na przeszkodzie po strzale K. Waniaka stanął słupek. Dopiero niemal równo z końcową syreną K. Waniak strzelił trzeciego gola. Było to jednak za mało, aby myśleć o punktach w tym pojedynku.
W drugim spotkaniu otwierającym ligę obrońcy tytułu mistrzowskiego Okrąglak Karczma Jeleń Trociński zmierzyli się z Seydak Team.  Szybko prowadzenie dla ekipy Seydak Team uzyskał P. Iwanicki, który był głównym aktorem tego spotkania. Po ładnej akcji z I. Pickiem strzelił pierwszego gola. Mistrzowie ligi odpowiedzieli dopiero w 10. min, a wyrównał T. Kurs. Przed przerwą z rzutu wolnego kolejny raz ekipę Seydak Team na prowadzenie wyprowadził I. Pick. Drugą odsłonę Seydak Team rozpoczął piękną akcją dwójki I. Pick - P. Iwanicki i ten drugi ponownie wpisał się na listę strzelców. Kontaktowego gola dla Okrąglaka strzelił D. Szulc i spotkanie ponownie nabrało rumieńców. W 27. min Seydak Team wykorzystał grę w przewadze. Pierwszy strzał I. Picka obronił R. Mrugalski, jednak dobitka P. Iwanickiego była już celna. Drużyna Okrąglaka jeszcze zdołała się podnieść i strzelić kontaktowego gola, jednak późniejsze zmasowane ataki pewnie bronił K. Woliński i spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem ekipy Seydak Team.
W piątek dokończono pierwszą kolejkę. W pierwszym meczu Elmasz Team, który najbardziej stracił kadrowo, zmierzył się z Bemixem Więcbork. Po niespełna 10 min prowadzenie dla więcborskiej drużyny uzyskał A. Lizik. Do wyrównania zdołał doprowadzić B. Czerechowski, jednak przed przerwą kolejny raz Bemix na prowadzenie wyprowadził R. Rodak. Po zmianie stron trwała zacięta walka cios za cios. Na trafienie Elmaszu (K. Nowaczyk) odpowiedział Bemix (M. Nowak), a w 34. min do wyrównania doprowadził M. Lipiński. Ten sam piłkarz zapewnił zwycięstwo ekipie Elmasz Team, ładnie strzelając z rzutu wolnego.
W ostatnim spotkaniu Lemar Kuchnie podejmował drużynę Duko Doran. Pomimo tego że w ekipie Duko Doran wystąpiło dwóch obcokrajowców, piłkarzy Red Devils, to po niespełna 9 min Lemar Kuchnie prowadziło 2:0. Na trafienie V. Kolesnika celnym strzałem odpowiedział A. Dądela i Lemar wygrywał 3:1. W drugiej odsłonie działo się naprawdę sporo. Najpierw kontaktowego gola strzelił Ł. Nowak. Nie zrobiło to wrażenia na rywalach i po trafieniu K. Walaszka ponownie Lemar prowadził dwoma golami. Wtedy do roboty zabrali się piłkarze Duko Doran i strzelając trzy gole, wyszli na prowadzenie 5:4. Zmasowane ataki ekipy Lemar Kuchnie dały im w ostatnich sekundach gola wyrównującego, którego autorem był Ł. Burkiewicz.
Na początek drugiej kolejki BS Krajeńskie Chłopaki z Alei zmierzyli się z Seydak Team, w szeregach których zabrakło P. Iwanickiego, który wyjechał do Ząbek z Chojniczanką, i drużyna od razu straciła bardzo wiele.
W pierwszej połowie wprawdzie nikomu nie udało się strzelić gola, jednak po przerwie prawdziwy popis dała  drużyna z Wielowicza, zupełnie rozbijając bezradnych rywali. BS Krajeńskie Chłopaki z Alei prowadzili już 3:0, na co szybko odpowiedział Seydak Team i strzelając dwa gole, dał jeszcze nadzieję na korzystny rezultat. W końcówce po przepięknych akcjach dwa gole zdobyli A. Grochowski i P. Herzberg, przypieczętowując wygraną swojej drużyny.
W drugim spotkaniu bardzo uboga kadrowo drużyna Elmasz Team troszkę niespodziewanie uporała się z grającymi bardzo słabo piłkarzami U Piotra. Wprawdzie strzelanie rozpoczął S. Gołąbek, jednak potem do siatki trafiali przeciwnicy, a sygnał dał M. Lipiński. Przy stanie 3:1 ekipę U Piotra poderwał jeszcze celnym strzałem K. Łodziński. Na więcej już drużynę U Piotra nie było stać i druga wygrana Elmasz Team dała im prowadzenie w lidze z kompletem zwycięstw.
Wszyscy czekali na konfrontację drużyn Okrąglak Karczma Jeleń Trociński i Duko Doran. W szeregach tych drugich ponownie zagrała dwójka obcokrajowców z Chojnic i przez całe spotkanie nadawała ton wydarzeniom na boisku. Mistrzowie ligi byli zupełnie bezradni, nie mogąc wiele wskórać. Wprawdzie pojedynek rozpoczął się od prowadzenia Okrąglaka, jednak jeszcze w pierwszej połowie dwa gole M. Sundeeva dały drużynie Duko prowadzenie. Na początku drugiej odsłony ten sam piłkarz podwyższył na 3:1 i stało się jasne, że Duko wygra ten pojedynek. Czwartego gola dołożył Ł. Nowak. W końcówce samobójczego gola strzelił sobie M. Kałaczyński. Nie miał on jednak wpływu na zwycięstwo ekipy Duko. Sporą niespodzianką jest zerowy dorobek drużyny broniącej mistrzowskiego tytułu. Na zakończenie drugiej kolejki Lemar Kuchnie bez większych kłopotów pokonał Bemix Więcbork bez straty gola.
W sobotę pierwszą kolejkę zainaugurowali piłkarze grający w II lidze. Przed startem rozgrywek do ligi dołączyła jeszcze piąta ekipa LZS Piaseczno. Głównym faworytem w II lidze bez wątpienia jest ekipa Bar Dakisa, co potwierdziła w pierwszym spotkaniu, pokonując ZGK&Urząd Team. Wysokie zwycięstwo odniosła również drużyna MTK Komp-Art Team i tym samym zgłosiła swoją chęć do powalczenia o miejsce dające awans do I ligi.

Wyniki:
I liga
I kolejka
BS Krajeńskie Chłopaki z Alei - U Piotra 3:4 (1:1)
Bramki: Marek Grabowski, Damian Nawrocki, Kamil Waniak - Krystian Łodziński 2, Artur Bukowski, Krystian Żuchowski.

Okrąglak Karczma Jeleń Trociński - Seydak Team 3:4 (1:2)
Bramki: Dawid Schulz, Tomasz Kurs, Marcin Miszewski - Paweł Iwanicki 3, Ireneusz Pick.

Bemix Więcbork - Elmasz Team 3:4 (2:1)
Bramki: Aleksander Lizik, Robert Rodak, Marcin Nowak - Maciej Lipiński 2, Karol Nowaczyk, Bartosz Czerechowski.

Lemar Kuchnie - Duko Doran 5:5 (3:1)
Bramki: Łukasz Burkiewicz 2, Karol Walaszek, Tomasz Olszewski, Artur Dądela - Łukasz Nowak 2, Vitaliy Kolesnik 2, Kamil Dankowski.

II kolejka
BS Krajeńskie Chłopaki z Alei - Seydak Team 5:2 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Grochowski 2, Kamil Waniak, Patryk Herzberg, Damian Nawrocki - Ireneusz Pick, Rafał Lica.

U Piotra - Elmasz Team 2:3 (1:2)
Bramki: Sławomir Gołąbek, Krystian Łodziński -  Maciej Lipiński, Michał Pankau, Łukasz Pankau.

Okrąglak Karczma Jeleń Trociński - Duko Doran 2:4 (1:2)
Bramki: Tomasz Kurs, samobójcza - Michail Sundeev 3, Łukasz Nowak.

Bemix Więcbork - Lemar Kuchnie 0:5 (0:2)
Bramki: Łukasz Burkiewicz 2, Tomasz Olszewski, Adrian Kolasa, samobójcza.

II liga
Bar Dakisa - ZGK & Urząd Team     4:0
Bramki: Szymon Tusznio 2,Mariusz Haliniak, Dawid Warmke.

KS Skarpa - MTK Komp-Art Team 4:10
Bramki: Mateusz Twardy 2, Krzysztof Weber, Krzysztof Szylka - Maciej Trąbka 4, Adrian Musiał 2, Jacek Warmiński 2, Wojciech Kiełbasiński,  Maciej Stupałkowski.