stat4u
Witunia

Jubileusz KGW

Robert Środecki, 24 wrzesień 2020, 10:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą sobotę reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich w Wituni obchodziło jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji w wyremontowanej niedawno świetlicy wiejskiej odbyła się uroczystość z udziałem członkiń i przedstawicieli lokalnych władz. Impreza urodzinowa była dobra okazją do wspomnień.
Jubileusz KGW

Seniorki z Wituni

Jubileusz KGW

Gratulacje od burmistrza dla przewodniczącej KGW Iwony Borowicz

– Dzisiejszy dzień jest dla nas bardzo szczególny. Koło Gospodyń Wiejskich w Wituni utworzyły nasze matki w latach 70. Organizowały różnego rodzaju kursy, m.in. kroju i szycia, uprawę roślin warzywnych na polach i kwiatów w przydomowych ogródkach. Wspólnie wyjeżdżały na wycieczki i prowadziły wypożyczalnie zastawy stołowej, dzięki czemu miały swoje dodatkowe finanse. Wspólnie spędzały długie, jesienno-zimowe wieczory na kiszeniu kapusty i wymianie własnych doświadczeń kulinarnych. Z grona osób działających w kole pozostało 15 pań. Potem nastąpiła przerwa w działalności. 20 lat temu zainspirowane zostałyśmy przez matki naszych obecnych członkiń. Właśnie dzisiaj chcemy wam podziękować za rady, wskazówki podczas stawiania pierwszych kroków. Życzymy wam zdrowia, dużo radości i wspaniałych wspomnień z dzisiejszego dnia. Dzisiaj obchodzimy 20-lecie naszego koła. Na samym początku lista członkiń była skromna -Iwona Borowicz, Jolanta Rojek, Ewa Piekut, Danuta Bilicka, Bogusława Bednarska i to one trwają do dnia dzisiejszego z koleżankami, które dopisywały się do listy. Obecnie koło liczy 36 osób . Jesteśmy dumne, że do koła wstępuje młode pokolenie z nowymi pomysłami, pełne zapału i energii do działania na rzecz naszej pięknej rozbudowującej się wsi. W naszej działalności pamiętamy o wszystkich, od seniorów do dzieci. Organizujemy i bierzemy udział w imprezach na terenie wsi, miasta i gminy. Takie działania dają nam dużo satysfakcji i motywują do podejmowania kolejnych wyzwań. W tej działalności nie zapominamy o sobie. Spotykamy się, bo się przyjaźnimy, wymieniamy poglądy na tematy z różnych dziedzin, organizujemy sobie warsztaty rękodzielnicze, florystyczne – dzisiejsza dekoracja w wykonaniu pani Beaty Januszewskiej, a potrawy przygotowane zostały przez członkinie w naszej kuchni – powiedziała podczas sobotniej uroczystości przewodnicząca KGW w Witunii Iwona Borowicz. Specjalne życzenia i bukiety kwiatów trafiły do seniorek. 
Zasłużone seniorki to: Katarzyna Bachusz, Irena Bednarska, Kordula Rybarczyk, Helena Szcześniak, Krystyna Budnik, Zofia Dorau, Bożena Spica, Stanisława Stogowska, Barbara Wilczyńska, Helena Łukaszewska, Irena Włodarczyk, Krystyna Splitt, Jadwiga Prei, Marta Supieta i Teresa Dziekańska. 
Słynny na cały powiat bigos z Wituni był upominkiem dla zaproszonych gości. Była to pierwsza impreza zorganizowana z tak dużym rozmachem w wyremontowanej w lutym br. świetlicy wiejskiej.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...