Jubileuszowy turniej dla Wiśniewy

Robert Środecki, 20 lipiec 2014, 01:25
W niedzielę na placu przy świetlicy wiejskiej w Radońsku odbył się X Turniej Wsi i Sołtysów Gminy Sępólno. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn. Okazały puchar wywalczyła Wiśniewa, drugie miejsce zajęła drużyna z Lutowa, a trzecie reprezentanci Świdwia.

Najlepsze drużyny X Turnieju Sołectw. Fot. Robert Środecki

Organizatorami jubileuszowego turnieju sołectw i sołtysów byli: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi KGW i KR gminy Sępólno, Urząd Miejski, Rada Sołecka i KGW Radońsk. Zdzisław Grzeca i osoby pomagające mu w przygotowaniu imprezy wymyślili po 3 konkurencje dla drużyn, sołtysów i sponsorów. Turniej drużynowy rozpoczął się od kulania balotów słomy, następnie zawodnicy przeistoczyli się w rumaki zmierzające do wodopoju. Ostatnia konkurencja polegała na mierzeniu obwodów głów członków poszczególnych drużyn. Sołtysi skrobali ziemniaki, sprawdzali ciężar worków ze zbożem i rzucali kaloszem. Sponsorzy biegali z urnami wyborczymi, skręcali i rozkręcali maszynki do mięsa i zbierali orzechy w rękawicach bokserskich. W przerwach pomiędzy konkurencjami występowali Lutowianie. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwycięzcą tegorocznego turnieju sołectw została drużyna z Wiśniewy (73 pkt.), drugie miejsce zdobyła drużyna z Lutowa (72 pkt.), na najniższym stopniu podium stanęła drużyna ze Świdwia (65 pkt.). W rywalizacji sołtysów zwyciężył Ryszard Skulski z Lutówka (125 pkt.). II miejsce zajęła Sylwia Kosińska z Wiśniewy (120 pkt.), III miejsce zajął Stanisław Gustyn reprezentujący Osiedle nr 2 w Sępólnie (117 pkt.). Jerzy Chrapkowski reprezentujący Bank Spółdzielczy wygrał batalię sponsorów. Kolejne miejsca na podium zajęli dwaj burmistrzowie Marek Zieńko i Waldemar Stupałkowski. Jubileuszowy turniej wsi i sołtysów przeszedł do historii. Kolejna edycja odbędzie się w Lutowie. Wypada mieć nadzieję, że wystartuje tam więcej drużyn niż w tym roku.