stat4u

Kolejny stół trafił do Obkasu

Tomasz Aderjahn, 22 marzec 2015, 06:15
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Turniejem mistrzów zakończył się III sezon Powiatowej Ligi Tenisa Stołowego. W tym roku turniej indywidualny, wieńczący zmagania ligowe, rozegrany został w Sośnie. Po zakończeniu emocjonujących gier oficjalnie zamknięto i podsumowano sezon ligowy, a najważniejsza nagroda, czyli stół do tenisa ufundowany przez Bank Spółdzielczy, trafiła do drużyny z Obkasu. Nasza redakcja ufundowała m.in. sprzęt sportowy dla zawodników.
Kolejny stół trafił do Obkasu

Główna nagroda za zwycięstwo w rozgrywkach ligowych, czyli stół do tenisa, tym razem trafiła do drużyny Team Obkas/Duża Cerkwica. Nagrodę wręczył prezes głównego sponsora, czyli Banku Spółdzielczego, Adam Trzos. Fot. Tomasz Aderjahn

W turnieju finałowym, podobnie jak w ubiegłym roku, wystartowało 12 najlepszych zawodników ligi. Przed zawodami ustalono, że zostaną one  przeprowadzone systemem rosyjskim, jednak nie odbędzie się gra o drugie miejsce. Spotkanie finałowe zakończy turniej, a jedna porażka sprawi, że będzie można wywalczyć najwyżej trzecie miejsce. Czwórka najlepszych z rankingu została rozstawiona i czekała na rywali, z którymi miała się zmierzyć w walce o półfinał. Z rozstawionych zawodników tylko D. Kiedrowiczowi nie udało się pokonać rywala. Lepszy okazał się P. Smeusz. Pojedynki półfinałowe przyniosły już sporo emocji. zmierzyła się z P. Smeuszem. Tenisistka z Orzełka jeszcze na rozgrzewce przed turniejem doznała kontuzji, jednak się nie wycofała i dzielnie walczyła. W bardzo zaciętym pojedynku po dwóch setach był remis po 1. Trzeciego i czwartego seta na swoją korzyść rozstrzygnęła zawodniczka z Orzełka i uzupełniła skład wielkiego finału. Zanim doszło do decydującego spotkania, rozegrano pojedynki tych, którzy wcześniej przegrali. Walka toczyła się o trzecie miejsce. W meczach dających awans do ostatniego spotkania troszkę niespodziewanie polegli wyżej rozstawieni tenisiści. D. Kiedrowicz musiał uznać wyższość P. Wiśniewskiego, a P. Smeusz nie sprostał A. Lemańskiemu. Pojedynek o trzecie miejsce od wygranej rozpoczął P. Wiśniewski, jednak w kolejnych setach górą był A. Lemański i to właśnie zawodnik z Orzełka wywalczył sobie trzecią lokatę. Wielki finał pomiędzy J. Czapiewską-Lica a Ł. Kiedrowiczem był powtórką z ubiegłego roku. Tenisistka Victorii pomimo kontuzji próbowała walczyć z rywalem. Nie była jednak w stanie obronić się przed jego atakami i musiała uznać wyższość najlepszego zawodnika ligi, który w całym sezonie nie przegrał żadnego meczu, a w turnieju finałowym nie stracił seta.
Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na oficjalne zakończenie sezonu. Puchar za zwycięstwo w turnieju indywidualnym prezes Banku Spółdzielczego A. Trzos wręczył Ł. Kiedrowiczowi. Puchar za drugie miejsce ufundowany przez naszą redakcję trafił do J. Czapiewskiej-Lica, a puchar za trzecią lokatę z rąk prezesa ligi T. Fifielskiego odebrał A. Lemański. Kulminacją było jednak przekazanie stołu do tenisa. Prezes Banku Spółdzielczego A. Trzos wraz z pucharem wręczył go drużynie Team Obkas/Duża Cerkwica.
Pomimo tego, że impreza odbywała się w Sośnie, zabrakło gospodarza gminy, czyli wójta Leszka Stroińskiego, który o tym fakcie nie został poinformowany przez organizatora. Podczas zebrania sołeckiego w domu kultury wójt zastanawiał się, co takiego dzieje się w budynku przy rondzie. Dopiero od przedstawiciela naszej redakcji dowiedział się, że rozgrywany jest tam turniej finałowy, kończący zmagania w lidze powiatowej tenisa stołowego.

Kolejność:
1. Łukasz Kiedrowicz (Obkas)
2. Justyna Czapiewska-Lica (Orzełek)
5. Adam Lemański (Orzełek)
4. Piotr Wiśniewski (Sitno)
5-6. Paweł Smeusz (Sitno)
Damian Kiedrowicz (Obkas)
7-8. Zbigniew Szmagliński (Obkas)
Wiesław Jarząb (Runowo)
9-12. Mateusz Spirka (Dąbrowa)
Adrian Spirka (Dąbrowa)
Wojciech Steinborn (Orzełek)
Robert Misztal (Dąbrowa)

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Dzisiaj ruszyła pierwsza kolejka Powiatowej Ligi tenisa Stołowego....
Podczas mistrzostw Polski młodziczek, zakończonych w niedzielę w...
Przez cały weekend na więcborskiej Plebance ryczały motocykle...