stat4u

Krajna blisko ósemki

Tomasz Aderjahn, 27 styczeń 2013, 02:22
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Tenisiści II ligi kończą pierwszą rundę spotkań, po której drużyny podzielone zostaną na dwie grupy. W pierwszej, mistrzowskiej grać będą zespoły z miejsc 1-8. Pozostali utworzą grupę spadkową. Bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki są tenisiści Krajny. Mogli go sobie zapewnić już w niedzielę, jednak remis sprawił, że o wszystkim zdecyduje ostatnia kolejka. Ważny punkt na wyjeździe zdobyli tenisiści Kamionki, co pozwoliło im awansować w tabeli o jedną pozycję.
Krajna blisko ósemki

Duet T. Masiak - J. Wieczerzak pewnie wygrał pojedynek deblowy. Fot. Tomasz Aderjahn

W sobotę tenisiści Kamionki wyjechali na bardzo ważne dla układu dolnych rejonów tabeli spotkanie do Kwidzyna. Początek pojedynku nie był dobry dla drużyny z Kamienia. W czterech grach singlowych udało się wygrać tylko R. Ordzy. Gry deblowe przyniosły jednak przełom. Pewnie swój pojedynek wygrał duet R. Ordza - P. Mojka. Bardzo bliscy wygranej byli również S. Januszewski z P. Gatzem. Ostatecznie polegli po pięciosetowym boju. Był to dobry prognostyk przed kolejnymi grami singlowymi. Pewnie kolejne spotkanie wygrał R. Ordza. Niestety, nie powiodło sie P. Mojce i gospodarze prowadzili 5:3. Ostatnie dwie gry miały zdecydować  o wyniku. Zarówno S. Januszewski, jak i P. Gatz walczyli niezwykle dzielnie, wygrywając swoje gry po pięciosetowych bojach. Dzięki dwóm wygranym Kamionka zremisowała całe spotkanie, co pozwoliło awansować w tabeli o jedno miejsce, a każdy zdobyty punkt z rywalem walczącym o utrzymanie jest bardzo cenny.
W niedzielę najpierw do Sępólna,  a następnie do Kamienia przyjechała drużyna UKS LIS Sierakowice.
Pojedynek w Sępólnie miał wielkie znaczenie, zwłaszcza dla gospodarzy. Tenisiści Krajny są bardzo blisko wywalczenia awansu do grupy mistrzowskiej, a wygrana nad UKS LIS Sierakowice niemal na pewno gwarantowała im w niej udział. Drużyna gości w swoim składzie ma jednak dwóch tenisistów, którzy nie zwykli przegrywać swoich pojedynków. Początek był udany dla gospodarzy. Swoje gry wygrali M. Lach i M. Michalczewski, jednak stoczyli bardzo emocjonujące pięciosetowe mecze. Z prowadzenia 2:0 szybko zrobił się remis 2:2 gdy swoje gry pewnie wygrali liderzy gości. Szansa na komplet punktów była w grach deblowych. Ustawienie troszkę przestawił trener P. Rogowski. Dotychczasowe duety grające ze sobą w poprzednich meczach zostały rozdzielone, co okazało się dobrym rozwiązaniem. Duet J. Wieczerzak - T. Masiak stosunkowo szybko poradził sobie z rywalami. Blisko wygranej był również drugi duet M. Lach - M. Michalczewski. Wynik tej konfrontacji był kluczowy dla wyniku całego spotkania. Zwycięsko z niej wyszli goście i w całym meczu był remis 3:3. Ostatnie gry singlowe były niemal kopią pierwszych. Dwie pewne wygrane zapisała na swoją korzyść dwójka liderów gości, a punkty dla Krajny tym razem zdobyli J. Wieczerzak i T. Masiak. Wynik remisowy w spotkaniu sprawił, że drużyna Krajny do awansu do najlepszej ósemki potrzebuje jednego punktu. W ostatniej kolejce sępoleńska ekipa zmierzy się w Bydgoszczy z Emdekiem i przy stole rozstrzygnie się, która z ekip awansuje do najlepszej ósemki.
Tenisiści z Sierakowic po meczu  w Sępólnie udali się do Kamienia, gdzie zagrali z Kamionką. Pojedynek ten był niemal kopią sępoleńskiego spotkania. Pierwsze dwie gry singlowe wygrali S. Januszewski i R. Ordza, a do remisu doprowadziła dwójka liderów gości. Gry deblowe również zakończyły się podziałem punktów i po deblach był remis 3:3. Druga seria gier singlowych nie była udana dla gospodarzy, którzy nie wygrali żadnej z czterech gier. Blisko byli S. Januszewski i P. Gatz. Ulegli jednak po pięciosetowych pojedynkach.

Wyniki:
XIV kolejka
Krajna Sępólno - UKS Lis Sierakowice 5:5
Punkty: J. Wieczerzak 1,5; T. Masiak 1,5; M. Michalczewski 1; M. Lach 1.

Stół 1
Lach - Nawrocki 3:2
Wieczerzak - Piński 0:3
Wieczerzak/Masiak - Piński/Dyszer 3:1
Lach - Piński 0:3
Wieczerzak - Nawrocki 3:0
Stół 2
Michalczewski - Dyszer 3:2
Masiak - Michna 0:3
Lach/Michalczewski - Michna/Nawrocki 1:3
Michalczewski - Michna 0:3
Masiak - Dyszer 3:2

MTS DAS Kwidzyn - Kamionka Kamień 5:5
Punkty: R. Ordza 2,5; P. Gatz 1; S. Januszewski 1; P. Mojka 0,5.

Stół 1
Cichocki - Januszewski 3:0
Kurzeja - Mojka 3:0
Cichocki/Kamiński - Gazt/Januszewski 3:2
Cichocki - Mojka 3:0
Kurzeja - Januszewki 2:3
Stół 2
Kamiński - Gatz 3:1
Schaefer - Ordza 0:3
Kurzeja/Scheafer - Mojka/Ordza 0:3
Kamiński - Ordza 1:3
Scheafer - Gatz 2:3

Spotkanie zaległe
Kamionka Kamień - UKS Lis Sierakowice 3:7
Punkty: R. Ordza 1,5; S. Januszewski 1; P. Mojka 0,5.

Stół 1
Januszewski - Nawrocki 3:1
Mojka - Piński 1:3
Gazt/Januszewski - Piński/Dyszer 0:3
Januszewski - Piński 0:3
Mojka - Nawrocki 1:3
Stół 2
Ordza - Dyszer 3:2
Gazt - Michna 0:3
Mojka/Ordza - Michna/Nawrocki 3:2
Ordza - Michna 2:3
Gatz - Dyszer 2:3

Pozostałe wyniki:
LUKS Chełmno - Żts Ares Service N. Dwór Gd. 5:5; GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska - Emdek II Bydgoszcz 8:2; KST Energa II Toruń - LUKS AGRO-SIEĆ Chełmno 10:0; Poltarex Pogoń II Lębork - KST Energa III Toruń 7:3; Rąbała.Meler.UKS Pelplin - LUKS Kusy-Chmarzyński Laskowice 10:0; Eurostyl MRKS II Gdańsk - Emdek I Bydgoszcz 8:2 .

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Dzisiaj ruszyła pierwsza kolejka Powiatowej Ligi tenisa Stołowego....
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Podczas mistrzostw Polski młodziczek, zakończonych w niedzielę w...