stat4u
Sępólno

Lewa recepta na morfinę

mł. asp. Justyna Andrzejewska, 26 kwiecień 2018, 13:45
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Kryminalni z Nakła zatrzymali trzech mieszkańców powiatu sępoleńskiego w związku z realizacją sfałszowanej recepty na morfinę. Podejrzani już usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im kara nawet do 8 lat więzienia.
Lewa recepta na morfinę

Policjanci z Nakła zatrzymali mieszkańców powiatu sępoleńskiego podejrzanych o fałszowanie recept [www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl]

Sprawa miała swój początek w ubiegły poniedziałek. Wtedy do nakielskiej komendy zgłosił się przedstawiciel jednej z miejskich aptek i powiadomił, że kilka dni wcześniej jakiś mężczyzna zrealizował refundowaną receptę na 60 tabletek zawierających morfinę. Po weryfikacji przeprowadzonej przez aptekę okazało się, że osoba, na której dane została wystawiona recepta, nie widnieje w rejestrze osób ubezpieczonych, a sam druk jest podrobiony.
Nad sprawą pracowali kryminalni, którzy jeszcze tego samego dnia, we współpracy z pracownikami apteki, ustalili, że mężczyzną, który realizował receptę, jest 41-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Podejrzany został zatrzymany w miejscu zamieszkania kilka godzin później i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili ponadto, że 41-latek nie działał sam, ponieważ w realizacji podrobionej recepty pomagał mu 21-latek, również mieszkający na terenie powiatu sępoleńskiego. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia. Jak się szybko okazało, podejrzani mieli jeszcze jednego wspólnika, 19-latka, który przekazał podrobioną receptę do realizacji. On także został zatrzymany.
Cała trójka usłyszała już zarzuty: 41- i 21-latek odpowiedzą za posłużenie się podrobionym dokumentem oraz za oszustwo, gdyż lek zapisany na recepcie był refundowany, 19-latek usłyszał zarzut pomocnictwa przy popełnieniu przestępstwa przez swoich kompanów.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...