Piłkarska liga powiatowa

Lubcza remisuje w Obkasie

Paulina Stryszyk, Robert Lida, 22 maj 2022, 20:11
Za nami już 18. kolejka zmagań ligi powiatowej, a do końca sezonu zostało już tylko cztery tygodnie. LZS Płocicz pokonał dziś na wyjeździe 3:0 Sosenkę Sośno i umocnił swoją pozycje na fotelu lidera. Jak głosi maksyma drużyny LZS Płocicz: " Nikt już punktów nie przelicza, mistrz należy do Płocicza".

Na drugiej pozycji znajduję się drużyna ZRYW Dąbrówka, która pomimo licznych kontuzji w drużynie pokonała ekipę FUKSA  wynikiem 5 do 2. Na podium znajduję się także drużyna z Lubczy, która gościła dziś na boisku w Obkasie. Do przerwy wynik był na korzyść gospodarzy 2 do 0 i nic nie zapowiadało, że spotkanie zakończy się remisem 3:3. Trwa zacięta walka o czwarte miejsce w tabeli ligi powiatowej. Bardzo emocjonujące widowisko miało miejsce w Orzełku, który podejmował HZ Zamarte. Początkowo drużyna "ziemniaków" wysunęła się na dwubramkowe prowadzenie, lecz Orzełek przed końcem pierwszej połowy zdążył dogonić rywali i doprowadzić do remisu. W drugiej połowie VICTORIA objęła prowadzenie, lecz Zamarte także szybko wyrównało. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 4:4.  Na 6 lokacie znajduję się Orzeł z Dąbrowy, który do dzisiejszych zmagań przystąpił w niedyspozycji spowodowanej pauzowaniem za kartki czołowych zawodników - Miłosza Spirki oraz Tomasza Warylaka. Fakt ten wykorzystali zawodnicy LZS Lutówko, którzy wysoko pokonali Orła 8 do 4.  Worek z bramkami otworzył się już w 12 sekundzie meczu po strzale nowego zawodnika ekipy z Lutówka - Marcina Siega. Aż 4 bramki podczas tego meczu strzelił najlepszy zawodnik Lutówka - Jakub Mertin.  Natomiast Odrodzeni z Cerkwicy wynikiem 1 do 0 pokonali FIREMANA Zabartowo, a zdobywcą jedynej bramki w tym meczu został Oleksii Plekh.

LZS Orzeł Dąbrowa - LZS Lutówko 4:8 (2:3)

Dąbrowa:  Robert Chryszczak 3 , Paweł Orłowski

Lutówko: Marcin Sieg 2 , Arkadiusz Piasecki 2, Jakub Mertin 4

CENTRUM Obkas - KS TIME Lubcza 3:3 (2:0)

Obkas: Mateusz Nowacki, Łukasz Nartowski, Paweł Ringwelski

Lubcza: Krystian Pyszka, Rafał Trzósło, Paweł Pankau

Fuks II Wielowicz - Zryw Dąbrówka 2:5 (1:2)

Dąbrówka: Artur Nowak 3, Daniel Frydtychowicz, Damian Marek