Mamy brązowy medal

Redakcja, 25 listopad 2012, 02:24
Na pomoście w Katowicach-Szopienicach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do 17 lat w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowali zawodnicy obu więcborskich klubów, w których funkcjonują sekcje podnoszenia ciężarów.

Medalowe podejście Kingi Mróz. Fot. Martyna Klejdysz

Największą niespodziankę sprawiła czternastoletnia Kinga Mróz z Gromu Więcbork brązowym medalem w dwuboju w kategorii do 53 kilogramów. Ponadto zdobyła również mały brązowy medal za podrzut. Kinga uzyskała wynik 109 kg w dwuboju (48 + 61).
Pozostałe wyniki zawodniczek i zawodników z naszego regionu:

Dziewczęta:
Kat. 58 kg
9. Martyna Klejdysz (Grom Więcbork) 93 kg (42+51)
Kat. 63 kg
11. Agnieszka Szyperska (Grom Więcbork) 101 kg (46+55)

Chłopcy:
Kat. 50 kg
4. Karol Tesmer (Sokół Więcbork) 150 kg (63+87)
Karol zdobył mały srebrny medal w podrzucie.
5. Rafał Guzy (Sokół Więcbork) 148 kg (65+83)
Kat. 62 kg
11. Adrian Brączyk (Sokół) 190 kg (85+105)
Kat. 69 kg
5. Kacper Badziągowski (Sokół) 221 kg (100+121)

W klasyfikacji zespołowej dziewcząt zawodniczki Gromu Więcbork uplasowały się na 14 miejscu.
Zawodnicy Sokoła Więcbork zajęli w klasyfikacji chłopców 7 miejsce.
W ogólnej klasyfikacji klubowej dziewcząt i chłopców Sokół uplasował się na 15 miejscu,  natomiast Grom na 29. Województwo kujawsko-pomorskie uzajęło 2 miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w zawodach oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.