stat4u
Orzełek

Mogło być gorzej

Robert Lida, 31 sierpień 2017, 13:28
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę na drodze krajowej w Orzełku. Do szpitali trafiło 6 poszkodowanych, w tym 2-miesięczny noworodek.
Mogło być gorzej

Droga krajowa w Orzełku została całkowicie zablokowana przez rozbite samochody

Do zdarzenia doszło o godzinie 16.10 na prostym odcinku drogi. Chwilę wcześniej spadł obfity deszcz i jezdnia była bardzo śliska. – Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem vw golf, jadąc w kierunku Kamienia nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu, wskutek czego najechał na tył kia ceed. Samochód kia zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z vw passatem. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie – mówi Wiesław Szczepanik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie.
W samochodach z powiatów chojnickiego, grudziądzkiego i toruńskiego podróżowało łącznie 8 osób, w tym troje dzieci. Zniszczenia samochodów sugerują, że obrażenia uczestników wypadku były bardzo poważne. Mamy informacje, że jednak nie było aż tak źle. – Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej i trzy karetki pogotowia. Do szpitala w Bydgoszczy przewieziono dwoje rodziców i 2-miesięczne niemowlę. Natomiast do szpitala w Chojnicach matkę z 3-letnim dzieckiem – mówi kpt. Dariusz Chylewski, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie.
Droga krajowa na wysokości Orzełka została zamknięta na czas prowadzenia akcji ratowniczej oraz pracy policyjnej grupy dochodzeniowo--śledczej. Na szczęście już przy kościele w Kamieniu tamtejsi strażacy kierowali samochody na objazd przez Ogorzeliny.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...