Na Płocicz nie ma mocnych

Robert Środecki, 30 czerwiec 2013, 00:01
W sobotę na stadionie miejskim w Kamieniu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP. Niekwestionowanymi królami tej rywalizacji są druhowie z Płocicza, którzy zwyciężyli po raz piąty z rzędu. W zawodach stojących na wysokim poziomie walczyło ponad 100 strażaków reprezentujących 9 jednostek.

Puchar za zwycięstwo dowódcy drużyny z Płocicza wręcza burmistrz Wojciech Głomski. Fot. Robert Środecki

Wyniki sztafety pożarniczej 7x50 metrów z przeszkodami nie zwiastowały efektownego zwycięstwa Płocicza. Najlepszy czas osiągnęli strażacy z OSP Kamień - 62,08 s, tuż za nimi uplasowali się druhowie z OSP w Orzełku - 62,84 s. Trzecie miejsce zajęli strażacy z Małej Cerkwicy - 65,53 s. Jednostka OSP Płocicz wszystkie straty z nawiązką odrobiła w bojówce.
Wyniki ćwiczenia bojowego przedstawiają się następująco: OSP Płocicz - 42,60  s, OSP Kamień - 50,19  s, OSP Orzełek - 50,29 s. Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco: I miejsce OSP Płocicz - 108,70 pkt.,  II miejsce OSP Kamień - 112,27 pkt, III miejsce OSP Orzełek - 113,13 pkt. W rywalizacji młodzieżówek Płocicz pokonał Radzim. Jednostka OSP Płocicz była jedyną, która wystawiła drużynę kobiecą. Najlepsze zespoły otrzymały okazałe puchary. Zwycięzcy zabrali do domu puchar przechodni. Dwie najlepsze drużyny seniorskie oraz drużyny młodzieżowe i kobieca będą reprezentowały gminę na sobotnich zawodach powiatowych.
Druhów z Płociczu trzeba zaliczyć do grona głównych faworytów. Relacja z powiatowych zawodów pożarniczych w kolejnym numerze WK.