stat4u
Płocicz

Na zebraniu o drogach

Robert Środecki, 27 luty 2020, 09:52
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W gminie Kamień trwa cykl zebrań sołeckich. W ubiegły czwartek z władzami spotkali się mieszkańcy Płocicza, którzy skarżyli się na wadliwe rozwiązania projektowe przebudowy skrzyżowania łączącego wieś z drogą krajową. – Nic nie zależy od nas. Inwestycję projektuje i wykonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – odpowiedział mieszkańcom burmistrz Kamienia Wojciech Głomski.
Na zebraniu o drogach

Sprawozdanie z działalności sołectwa przedstawił sołtys Tomasz Kalla

Na zebraniu o drogach

Mieszkańcy skarżyli się na wadliwe rozwiązanie projektowe przebudowy skrzyżowania łączącego wieś z drogą krajową

Krótkie sprawozdanie z działalności sołectwa i plany finansowe na najbliższy rok przedstawił sołtys Płocicza Tomasz Kalla. – Nasz tegoroczny fundusz sołecki wynosi 41 tys. zł. Ponad połowę tej kwoty wydamy na drogi. Mamy zaplanowane 18 tys. zł na zakup na kamienia i gruzu, 9 tys. zł na równiarkę. Musimy się uśmiechnąć do pana burmistrza, żeby nam dołożył ponieważ to, co wydajemy na drogi, to za mało – powiedział sołtys. Burmistrz zaproponował mieszkańcom rozwiązanie, które zdało egzamin w Witkowie. – Mieszkańcy Witkowa uzbierali 1000 ton kamienia polnego. Gmina go pokruszyła. Dzięki temu udało się wykonać 2 kilometry drogi. Mieszkańcy sołectwa wysypali ten kamień tam, gdzie chcieli – powiedział Wojciech Głomski.
Pozostałe środki z funduszu sołeckiego zostaną wydane na zakup mundurów bojowych dla OSP, zakup garażu blaszanego do parku, siłownie pod chmurką, utrzymanie zieleni oraz organizację imprez integracyjnych.
Burmistrz Kamienia oznajmił zebranym o obowiązku opróżniania zbiorników na ścieki. – Otrzymaliśmy w tej sprawie pismo od wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska. Będziemy sprawdzać, czy mieszkańcy posiadają rachunki za wywóz ścieków. Wszystko ma trafiać do oczyszczalni – powiedział burmistrz.
Andrzej Mazur z kamieńskiego magistratu zaapelował do mieszkańców Płocicza o podłączanie posesji do kanalizacji. – Wydaliśmy na tę inwestycję ponad 5 mln zł, a z tego, co wiem, do tej pory podłączyła się połowa mieszkańców – oświadczył. Dyrektor ZGK oznajmił, że wystarczy telefonicznie zgłosić chęć wykonania przyłącza.
Najwięcej uwag mieszkańcy Płocicza mieli do niezrozumiałych rozwiązań projektowych przebudowy skrzyżowania łączącego wieś z drogą krajową. W kilku miejscach droga będzie tak wąska, że dwa pojazdy rolnicze o dużych gabarytach się nie miną. Burmistrz oznajmił, że rozumie obawy mieszkańców, dodał jednak, że nie ma wpływu na projekt i rozwiązania, jakie zamierzają zastosować drogowcy.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...