Powiat

Nasi biegali w Poznaniu i Szamotułach

Robert Środecki, 28 październik 2011, 12:12
Udanym występem reprezentantów powiatu sępoleńskiego zakończył się tegoroczny maraton w Poznaniu i półmaraton w Szamotułach. W obu imprezach wystartował Piotr Kriese. Po raz kolejny okazało się, że gmina Więcbork jest powiatową stolicą biegów długodystansowych.

Na starcie tegorocznego maratonu w Poznaniu stanęło ponad 4500 biegaczy z wielu krajów. Liczba startujących sprawiła, że maraton w stolicy Wielkopolski stał się największą tego typu imprezą w kraju.
Tym razem najlepiej spośród reprezentantów powiatu sępoleńskiego zaprezentował się Piotr Kriese z Więcborka. Trasę maratonu pokonał w czasie 3:34:40. Pozwoliło mu to zająć 570. miejsce. Ryszard Kałaczyński z Wituni na mecie osiągnął czas 3:35:09, co pozwoliło mu zająć 936. miejsce. Czesław Borowicz na mecie zameldował się na 1844. pozycji. Księgowy z Więcborka uzyskał czas 3:52:01. Debiutant Paweł Węgrzyn ukończył bieg w połowie stawki. Uzyskał czas 3:57:01. Na mecie zameldował się na 2094. pozycji. Zwyciężył Kenijczyk Keyva Mutuku z czasem 2:11:53.
W Półmaratonie w Szamotułach szybciej od Piotra Kriese pobiegł Marcin Jakubowski. Na mecie zameldował się na 80 (16 w swojej kategorii wiekowej) pozycji uzyskując wynik 1:28:08. Piotr Kriese był o minutę wolniejszy i na mecie zameldował się na 87 (21) miejscu. Tomasz Kriese z czasem 1:49:26 zameldował się na linii mety na 304 (102) pozycji natomiast najbardziej doświadczony Sławomir Śmieliński na metę przybiegł jako 424 (54). Uzyskał czas 1:59:19. W Szamotułach najszybciej pobiegł Ukrainiec Sergii Okseniuk. Na mecie uzyskał czas 1:06:37. Od wielu lat biegacze długodystansowi reprezentujący gminę Więcbork i powiat sępoleński są widoczni na trasach maratońskich. To cieszy.