stat4u
Gmina Sępólno

Nawałnica pokrzyżiowała plany drogowcom

Robert Środecki, 02 listopad 2017, 10:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Gmina Sępólno rozwiązała umowę z firmą, która wygrała przetarg na wykonanie drogi transportu gminnego Wałdowo – Toboła. Przyczyną jest konieczność uprzątnięcia przyległych kompleksów leśnych, które zostały zniszczone podczas nawałnicy. Budowa drogi ma być kontynuowana w przyszłym roku.
Nawałnica pokrzyżiowała plany drogowcom

Zniszczenia kompleksów leśnych zablokowały budowę drogi

W tym roku gmina Sępólno zamierzała kontynuować budowę drogi transportu gminnego relacji Wałdowo – Toboła. Latem ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Zgłosiły się 3 firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożył Zakład Sprzętowo - Transportowy Czesława Pawłowskiego z Tucholi. Przedmiotem zamówienia była budowa 1,5-kilometrowego odcinka drogi. Inwestycja miała być gotowa do końca października. Rozpoczęcie prac budowlanych uniemożliwiła nawałnica, która przeszła nad powiatem w sierpniu i wyrządziła ogromne straty.
– W związku ze znacznymi zniszczeniami kompleksów leśnych i koniecznością usunięcia i wywozu połamanych drzew doszło do rozwiązania umowy z wykonawcą drogi – powiedział na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. Do realizacji zaplanowanej inwestycji dojdzie najprawdopodobniej w przyszłym roku. Burmistrz liczy na to, że budowę drogi uda się sfinansować ze środków pozyskanych od wojewody, zabezpieczonych na wypadek klęsk żywiołowych. Ponadtow pokryciu wszystkich kosztów mogą partycypować Lasy Państwowe sprawujące bezpośredni nadzór nad nadleśnictwem. Jeżeli do tego dojdzie to gminie uda się wykonać drogę praktycznie bez angażowania środków własnych.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...