stat4u
Sępólno

Nowy dyrektor ZS nr 2

Robert Lida, 27 czerwiec 2019, 10:45
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Od 1 września dyrektorem Zespołu Szkół numer 2 w Sępólnie będzie Mariusz Czerwiński. W ubiegłą środę starosta Jarosław Tadych wręczył mu akt powołania na 5-letnią kadencję.
Nowy dyrektor ZS nr 2

Dyrektorzy Tomasz Cyganek i Mariusz Czerwiński ze Starostą Sępoleńskim Jarosławem Tadychem

Zmiana na stanowisku dyrektora ZS nr 2 wynika z tego, że dotychczasowa dyrektor Mirosława Niemyjska odchodzi na emeryturę. Mariusz Czerwiński przez ostanie lata pełnił funkcję jej zastępcy, więc zarządzanie tą specyficzną placówką nie jest mu obce. Nowy dyrektor jest absolwentem gdańskiej AWF i licznych studiów podyplomowych. Zanim w 1991 roku trafił do sępoleńskiej „Dwójki” pracował w szkole numer 3, w Więcborku, Pęperzynie oraz Dźwiersznie. Nowy dyrektor nie został powołany w trybie konkursowym. Starosta skorzystał z zapisu ustawy dającej mu możliwość powołania dyrektora bez konkursu, po uzyskaniu pozytywnych opinii odpowiednich organów, w tym kuratora oświaty.
W uroczystości wręczenia aktu powołania, która miała miejsce w gabinecie starosty, wzięła udział również Mirosława Niemyjska, ale jeszcze jej nie żegnano. Formalnie pracuje do 31 sierpnia. Na pożegnania przyjdzie jeszcze czas. – Jako absolwentka pedagogiki specjalnej pracę w tej szkole rozpoczęłam w 1983 roku. Od 1991 roku byłam dyrektorem. Jestem przekonana, że moje miejsce zajmuje właściwy człowiek. Mogę być spokojna o przyszłość tej szkoły – mówi Mirosława Niemyjska.
Oprócz Mariusza Czerwińskiego akt powołania na kolejną kadencję dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie otrzymał Tomasz Cyganek. Dotychczasowy dyrektor był jedynym kandydatem, który zgłosił się do konkursu. Również on jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Gdyby rozejrzeć się po wszystkich szkołach powiatu sępoleńskiego, to spora grupa dyrektorów ukończyła właśnie tę uczelnię. Zatem kto chce w przyszłości być dyrektorem szkoły, koniecznie musi wybrać się na AWF, najlepiej w Gdańsku. Kto by pomyślał, że do kierowania szkołą potrzebna jest umiejętność robienia fikołków?

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...