Kamień

Obkas mistrzem w hali

Robert Lida, 01 luty 2024, 10:15
Średnia: 0.0 (0 głosów)
XIII sezon rozgrywek Ligi Halowej Gminy Kamień Krajeński wygrała drużyna Centrum Obkas, która w wielkim finale nie dała żadnych szans Orłom z Dąbrowy. Bohaterem spotkania był bramkarz Centrum Dawid Kołtonowski, który między innymi obronił trzy rzuty karne z rzędu. Po ostatnim gwizdku sędziego odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie rozgrywek.

Zespół z Obkasu ma sporą grupę wiernych kibiców

Najlepszy bramkarz ligi Dawid Kołtonowski

W tegorocznej lidze grało 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. W fazie play off wyłoniono parę finałową oraz parę, która zagrała finał pocieszenia, czyli mecz o 3. miejsce.

żk.: Tomasz Piszczek Dąbrowa, Przemysław Skiba Obkas
czk.: Tomasz Piszczek, Dawid Wierzchucki (za dwie żółte).

To nie był ładny dla oka mecz. To był mecz pełen przerw, fauli i spięć między zawodnikami. Obiektywnie trzeba przyznać, że wcześniejszy mecz o 3. miejsce był znacznie ciekawszy od finału. Wydaje się, że stawka tego pojedynku usztywniła zawodników, ale bardziej tych z Dąbrowy. Obkas od pierwszej minuty grał spokojnie i rozważnie i w ciągu kilkunastu minut prowadził już 3:0. Orzeł mógł zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie był w stanie nawet wykorzystać trzech rzutów karnych. Dawid Kołtonowski był lepszy od strzelców i w ten sposób przypieczętował tytuł najlepszego bramkarza całej ligi. W drugiej połowie zawodnicy z Obkasu niesieni dopingiem licznej grupy kibiców już do końca kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając zasłużenie i wysoko.
Po zakończeniu spotkania finałowego odbyło się podsumowanie rozgrywek oraz dekoracja zwycięzców z udziałem przewodniczącego Rady Miejskiej w Kamieniu Kazimierza Warylaka oraz burmistrza Wojciecha Głomskiego. Pan przewodniczący jako kibic Orła Dąbrowa nie miał wesołej miny, ale jako współgospodarz gminy mógł być zadowolony z udanych rozgrywek. Głównym organizatorem ligi była Rada Gminna Zrzeszenia LZS w Kamieniu. Jej przewodniczący Sławomir Czapiewski spędził w kamieńskiej hali wiele godzin i dopilnował, aby rozgrywki przebiegały w sposób prawidłowy i przede wszystkim bezpieczny. Wszystkie mecze z pozycji operatora boiskowego zegara obejrzał kierownik hali w Kamieniu, czyli Wiesław Kołsut. Ogromną pracę wykonała też Paulina Stryszyk, która weryfikowała meczowe protokoły, prowadziła statystyki i zajmowała się facebookową stroną ligi. Paulino, dziękujemy ci za współpracę.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz medale. Przyznano również nagrody indywidualne. Królem strzelców ligi został Dariusz Warmke, zdobywca 8 bramek. Jest to zawodnik drużyny, która zajęła ostatnie miejsce, czyli LZS STG Witkowo. Najlepszym bramkarzem został Dawid Kołtonowski z Centrum Obkas, a najlepszym zawodnikiem Dawid Kłódka z Orła Dąbrowa. Puchar fair play pojechał do Płocicza. Zawodnicy tamtejszego LZS-u nie zobaczyli ani jednej żółtej czy czerwonej kartki.