Piłkarska liga powiatowa

Odrodzeni mocniejsi od Victorii

Paulina Stryszyk, Robert Lida, 16 październik 2022, 18:00
Za nami VII kolejka zmagań piłkarskiej ligi powiatowej i jak co tydzień nie obyło się bez niespodzianek.

Tym razem sporą sensację sprawiła drużyna Odrodzeni Cerkwica, która bardzo solidnie wzmocniona zawodnikami zza wschodniej granicy pokonała Victorie Orzełek wynikiem 3 do 2. Bramki dla Odrodzonych zdobyli: Roman Mokienko x2 oraz Valecil Deascathck. Natomaist dla Victorii strzelali: Tomasz Warmke i Łukasz Tomasz.

HZ/ZRYW Dąbrówka Zamarte dysponuje bardzo dobrą formą co przekłada się na bardzo dobrą lokatę w tabeli ligi powiatowej. W trakcie siódmej kolejki nie wiele brakowało, aby "potknęli" się o ekipę LZS Lutówko, które po znakomitym strzale A. Murka prowadziło do 60 minuty gry wynikiem 1:0. Bramkę wyrównującą zdobył najlepszy zawodnik tego meczu - Błażej Odyja. Po zdobytym golu "nabrali wiatru w żagle" i szturmem ruszyli na bramkę gospodarzy, którzy się już tylko bronili. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem drużyny HZ ZRYW Zamarte Dąbrówka wynikiem 3 do 1.

Na bosiku w Dąbrowie zagościła dziś drużyna Sosenka Sośno, która na to spotkanie uzbierała zaledwie wyjściową jedenstkę zawodników. Worek z bramkami w 10 min. gry otworzył obrońca Orła - Henryk Grajczyk. Godpodarze, gdyby wykorzystali połowe swoich szans to wynik byłby zdecydowanie wyższy. Niesktucznością raził R. Chryszczak, który nie trafiał do bramki z najbliższej odległości. W ostatniej minucie gry popisowył strzałem wykazał się T. Głowacki, który chwile po rozpoczęciu gry ze środka bosika oddał strzał na bramkę Orła i przelobował T. Chrzana, zdobywając tym samym honorowego gola dla Sosenki.

Centrum Obkas - Fuks II Wielowicz 3:4 (0:1)

Wielowicz: Tomasz Kienast 2, Jarosław Grzeca, Andrzej Wilczyński
Obkas: Dawid Wierzchucki 3

KS TIME Lubcza - LZS Płocicz 2:6 (1:3)

Płocicz: Dawid Warmke 3, Mariusz Strumiłło, Marek Betin, Arkadiusz Kłos