Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP gminy Więcbork

OSP Zakrzewek PANY!

Piotr Pankanin, 23 czerwiec 2012, 17:22
W sobotę na stadionie Gromu Więcbork rozegrano gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP. Na starcie zameldowało się 15 drużyn. Po raz pierwszy w historii całe podium zajęli druhowie z tej samej jednostki. Ochotnicza Straż Pożarna z Zakrzewka wystawiła 3 drużyny, które spisały się znakomicie. Najlepszych nagrodził komendant powiatowy PSP Leszek Grugel.

Zwycięska radość świetnie przygotowanych do zawodów strażaków z OSP Zakrzewek. Fot. Piotr Pankanin

Na starcie sobotnich zawodów zameldowało się osiem drużyn seniorskich, cztery młodzieżowe i trzy kobiece. Od samego początku karty rozdawali druhowie z Zakrzewka. Zawody rozpoczęły się od sztafety pożarniczej 7 x 50 metrów z przeszkodami. Najlepszy czas na linii mety uzyskała I drużyna Zakrzewka (43,45 s), druga była II drużyna Zakrzewka (47,28 s), trzeci zespół to druhowie z OSP Więcbork (48,76 s). Ćwiczenie bojowe było wewnętrzną rozgrywką drużyn z Zakrzewka. Zwyciężył Zakrzewek I, przed Zakrzewkiem III i Zakrzewkiem II. Szansę na dobrą pozycję w klasyfikacji generalnej podczas bojówki zaprzepaścili druhowie z Więcborka.
Po zsumowaniu punktów z obu konkurencji okazało się, że I miejsce zdobył Zakrzewek I – 106,23 pkt., II miejsce zdobył Zakrzewek II – 115,04 pkt., III miejsce Zakrzewek III – 118, 54 pkt. Druhom z Więcborka do podium zabrakło kilku setnych sekundy.
Zanim do zmagań przystąpili seniorzy, na boisku Gromu zaciekle rywalizowały drużyny młodzieżowe i kobiece. W kategorii chłopców Lubcza pokonała Zabartowo, a wśród dziewcząt Sypniewo nieznacznie zwyciężyło z Zabartowem. Wśród kobiet najlepsze były ochotniczki z Sypniewa. Kolejne miejsca zajmowała Lubcza i Zakrzewek.
Na starcie tegorocznych zawodów zabrakło drużyny OSP Suchorączek, wielokrotnych zwycięzców pożarniczej rywalizacji na szczeblu gminnym i powiatowym. Po zawodach kapitanowie najlepszych drużyn odebrali okazałe puchary z rąk komendanta powiatowego PSP Leszka Grugla i druha Ryszarda Białczyka. Komendant, który był pod  ogromnym wrażeniem poziomu prezentowanego przez poszczególne drużyny, podkreślił doskonałą organizację sobotniej imprezy. Najlepsi będą reprezentowali gminę podczas powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych drużyn OSP, które w sobotę 30 czerwca odbędą się na stadionie Krajny w Sępólnie.