stat4u

Patrycja 17. w Polsce

Tomasz Aderjahn, 16 czerwiec 2013, 02:55
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Ogromnym sukcesem zakończył się start młodej tenisistki Krajny Patrycji Rybackiej w finałowym turnieju Mini Olimpic Games, który w miniony weekend rozgrywany był w Warszawie. Jest to najważniejsza impreza w sezonie dla dzieci z rocznika 2001 i młodszych. Młoda tenisistka godnie w stolicy reprezentowała klub Krajna oraz gminę Sępólno, zajmując bardzo wysokie 17 miejsce.
Patrycja 17. w Polsce

Bardzo udany występ zanotowała Patrycja Rybacka w finale MOG w Warszawie, zajmując ostatecznie 17. miejsce w Polsce. Fot. Tomasz Aderjahn

Do stolicy zjechało 32 najlepszych młodych tenisistów i tenisistek z całego kraju. Na początku wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na grupy, z których dwójka najlepszych kwalifikowała się do turnieju głównego. Zawodniczka z Sępólna od początku była bardzo mocno sparaliżowana rangą zawodów, co niestety przełożyło się na wyniki. Zdołała wprawdzie wygrać pierwsze spotkanie, jednak po kolejnej porażce, aby awansować do najlepszej 16. musiała pokonać N. Gądek (woj. małopolskie). Niestety, i w tym pojedynku mocno stremowana tenisistka z Sępólna nie powalczyła, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie i grę tylko w turnieju pocieszenia.
Po dłuższej przerwie, gdy pierwsze emocje już opadły i Patrycja zrzuciła z siebie ciążącą na niej presję, pokazała wszystko to, czym zachwycała w poprzednich turniejach. W turnieju pocieszenia była absolutnie nie do pokonania. Z każdą kolejną zawodniczką wygrywała bez większych kłopotów. W ćwierćfinale bez straty seta odprawiła zawodniczkę z woj. śląskiego, w półfinale również bez strat pokonała tenisistkę z woj. małopolskiego. W finale spotkała się z Zuzanną Kozioł z woj. małopolskiego. Dominacja naszej reprezentantki była niepodważalna. Rywalka zdołała ugrać tylko jednego seta. W pozostałych górą była Patrycja Rybacka, wygrywając bezsprzecznie turniej pocieszenia. Po zakończeniu mogła tylko żałować, że nie grała bez presji od początku turnieju, co mogło przełożyć się na jeszcze większy sukces. Niemniej jednak wygranie turnieju pocieszenia i 17 miejsce w kraju jest ogromnym sukcesem młodej jeszcze zawodniczki i jej trenera Piotra Rogowskiego, który po zawodach tryskał humorem - Mogę powiedzieć: szkoda że tak późno Patrycja zaczęła grać na swoim normalnym poziomie. Boję się myśleć, co by było, gdyby grała tak od początku. Cieszymy się z takiego wyniku, bo jest to niewątpliwie ogromny sukces. Przy okazji muszę podziękować Urzędowi Miejskiemu w Sępólnie oraz SHAPE Wellness Club z Sępólna, które dofinansowały nasz udział w tak ważnej imprezie.

Wyniki P. Rybackiej podczas Mini Olimpic Games w Warszawie
Rozgrywki grupowe
– Patrycja Szostak (mazowieckie) 3:0
– Julia Bartoszek (opolskie) 0:3
– Natalia Gądek (małopolskie) 0:3
Ostatecznie 3 miejsce w grupie

Turniej pocieszenia
1 runda:
– Oliwia Kępka (mazowieckie) 3:1
Ćwierćfinał:
– Zuzanna Grzesińska (śląskie) 3:0
Półfinał:
– Zuzanna Kowalczyk (małopolskie) 3:0
Finał:
Patrycja Rybacka – Zuzanna Kozioł (małopolskie) 3:1

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Dzisiaj ruszyła pierwsza kolejka Powiatowej Ligi tenisa Stołowego....
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Podczas mistrzostw Polski młodziczek, zakończonych w niedzielę w...