stat4u
Sępólno

Pierwsza w historii

Robert Lida, 30 wrzesień 2021, 09:39
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W czwartek obradowało Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze MLKS Krajna Sępólno. Członkowie klubu wybrali nowego prezesa i nowy zarząd. Pierwszym prezesem - kobietą w ponad 80-letniej historii klubu została Jolanta Bukolt. Gościem zebrania był między innymi świeżo upieczony prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Waldemar Gospodarek, który pochodzi z Sępólna i jest wychowankiem Krajny.
Pierwsza w historii

Nowy zarząd Krajny w komplecie

Pierwsza w historii

Podziękowania dla prezesa Radosława Lipińskiego

Z dniem 30 listopada ubiegłego roku z funkcji prezesa Krajny po 6 latach zerezygnował Radosław Lipiński. Od tej pory jego obowiązki pełniła Jolanta Bukolt, wiceprezes do spraw organizacyjnych. Zresztą nie był to pierwszy tego typu przypadek. Również poprzednich trzech prezesów: Dariusz Krakowiak, Jarosław Tadych oraz Jarosław Bogdanowicz rezegnowało przed końcemm ich kadencji i za każdym razem w roli strażaka gaszącego pożar była Jola Bukolt. Nie inaczej było teraz. Dzisiaj nikt nie chce pracować społecznie. MLKS Krajna to nie tylko stowarzyszenie, ale również spore przedsiębiorstwo, którego roczny budżet sięga miliona złotych. To nie tylko działalność sportowa, ale również działalność gospodarcza i pracownicy na etacie. Czwartkowe zebranie przy bardzo dobrej frekwencji zdecydowało, że to Jola Bukolt będzie kierowała pracami zarządu przez kolejne lata. Jej kandydaturę zaakceptowano jednogłośnie. W społecznej pracy będzie jej pomagał zarząd w składzie: Hanna Malak, Jerzy Bukolt, Dariusz Rudnik, Dariusz Głazik, Piotr Kozłowski, Tomasz Aderjahn. Komisję rewizyjną tworzyć będą: Stanisław Gustyn - przewodniczący, Edmund Stencel - sekretarz i Zenon Lemańczyk - członek. 
Zanim uczestnicy zebrania przystąpili do wyborów, wysłuchano sprawozdań ustępującego zarządu z działalności klubu w ubiegłym roku. Był to rok wyjątkowy i specyficzny. Przez epidemię koronawirusa działalnośc sportowa została znacznie, a momentami całkowicie ograniczona. Zawieszono rozgrywki ligowe, a przepisy zakazywały nawet przeprowadzania treningów. Mimo tego udało się częściowo prowadzić szkolenie i wziąć udział w zawodach. Klub wspolnie z Centrum Sportu i Rekreacji był między innymi organizatorem dwóch ogólnopolskich imprez w tenisie stołowym, w których udział wzięło łącznie 500 zawodniczek i zawodników. Był to turniej Grand Prix Polski młodzików oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. 
Sytuacja związana z pandemią rzutowała również na finanse klubu. Krajna działa w oparciu o dotację gminy, ale prowadzi również działalność gospodarczą, czyli usługi gastronomiczne. W 2020 roku przychody klubu wynosiły 980.294 zł, zaś wydatki 988.666 zł. W związku z zamrożeniem działalności sportowej Krajna musiała zwrócić do kasy gminy 28.577 zł dotacji. Jak widać, rok zakończył się wynikiem finansowym minus 8.371 zł. Zebranie podjęło uchwałę o pokryciu tej straty środkami z funduszu zapasowego. Na wniosek komisji rewizyjnej ustępujący zarząd otrzymał absolutorium. Przyjęto również wszystkie sprawozdania przedstawione przez ten zarząd. 
Kwiatami i prezentem pożegnano prezesa Radosława Lipińskiego, który na czele zarządu stał przez 6 lat. 
– Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi w tym czasie dane mi było współpracować. Cieszę się, że chociaż przez chwilę mogłem być częścią historii tego klubu. To była dla mnie ogromna przyjemość i honor – powiedział Radosław Lipiński. 
Już tradycyjnie w ,,walnym” Krajny wzięli udział przedstawiciele związków sportowych, które na co dzień z nią współpracują. Wśród nich był pochodzący z Sępólna Waldemar Gospodarek, który kilka dni wcześniej został nowym prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Waldek czuł się tutaj jak u siebie, ponieważ przez wiele lat trenował w sekcji tenisa stołowego MLKS Krajna i reprezentował jego barwy. 
– Nigdy nie zapomnę o Krajnie, ponieważ stąd się wywodzę. Z mojej strony zrobię wszystko, aby w sekcji podnoszenia ciężarów działo się jeszcze lepiej niż do tej pory – obiecał nowy szef polskich ciężarów. 
– Wasz klub na tle tych, które działają w dużych miastach, jest wyjątkowy. Gratuluję wam takich działaczy i takich sukcesów. Czekam na żeglarzy – mówił Maciej Koszur, wiceprezes Kujawsko - Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. 
Współpracę z Krajną oraz sępoleńskim CSiR-em chwalił prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Tenisa Stołowego Andrzej Jesiołowski. Pan prezes przywiózł ze sobą związkowe odznaki ,,Zasłużony dla KPZTS”, które wręczył Krzysztofowi Knapikowi i Marcinowi Michalczewskiemu. 
Już tradycyjnie zarząd podczas walnego zebrania uhonorował młodych, obiecujących zawodników klubu. Pamiątkowe statuetki otrzymali: 
• Marcin Głazik, Paweł Łata, Hanna Malak (podnoszenie ciężarów)
• Zofia Nowak, Maksymilian Żychliński, Maria Kałaczyńska (tenis stołowy)
• Bogna Tłok, Tomasz Bonk, Beata Januszewska, Adam Jakubczyk (żeglarstwo)
• Sonia Gierczak, Agnieszka Bobik, Anna Gustyn (piłka siatkowa)
• Tomasz Kienast, Kacper Fiałkowski, Maksymilian Krawczak, Maciej Zenel, Michał Pulchny, Sebastian Włoszczyk (piłka nożna)
• Stanisław Stosik, Wiktoria Szóstak (szachy i warcaby)
• Julia Lutowska (lekkoatletyka)
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...