Więcbork

Pierwszy turniej Krajeńskiej Ligi Baśki

Robert Lida, 19 styczeń 2023, 09:14
W niedzielę w hali Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku rozegrano pierwszy turniej Krajeńskiej Ligi Baśki. Do gry przystąpiło 105 graczy i 26 drużyn. Gospodarze byli wyjątkowo gościnni, zajęli dalsze pozycje. Bezkonkurencyjni okazali się Borowiacy z Czerska, którzy w klasyfikacji drużynowej dosłownie zmiażdżyli konkurencję.

Turniej rozegrano w przebudowanej niedawno hali SP nr 1

Honoru gospodarzy bronił Tadeusz Półgęsek

Organizatorem ligi jest Stowarzyszenie Krajeńska Liga Baśki z siedzibą w Więcborku. Liga to cykl sześciu turniejów rozgrywanych co miesiąc z finałowym turniejem o „Puchar Jana”, który odbędzie się w czerwcu, również w Więcborku.
– Daty i miejsca kolejnych turniejów nie są jeszcze ustalone. Chcemy, aby jeden odbył się w Tucholi i jeden w Sępólnie. Do siebie zaprasza też sołtys Wiela, pan Marek Wenerski – mówi prezes stowarzyszenia Jan Gonciarz, który wspólnie z burmistrzem Więcborka Waldemarem Kuszewskim otworzył niedzielny turniej.
Wiele drużyn nie wystawiło swoich najsilniejszych i stałych składów. Po prostu przetrzebiły je różne choroby. Klasą dla siebie byli gracze Borowiaka Czersk, którzy klasyfikację drużynową wygrali z przewagą aż 25 punktów nad ekipą z Konarzyn. Na podium klasyfikacji indywidualnej stanęło dwóch borowiaków. Graczom z Krajny tym razem nie poszło najlepiej. Honoru gospodarzy bronił jedynie Tadeusz Półgęsek (Familia Więcbork), który zajął 2. miejsce. W klasyfikacji drużynowej najwyżej, na 10. miejscu uplasował się Bemix Więcbork.