Siatkówka/III liga

Pierwszy wygrany set

Tomasz Aderjahn, 27 listopad 2011, 23:18
Na pożarcie w spotkaniu ze znaną w kraju siatkarską marką, drużyną BKS Chemik, udali się siatkarze Krajny. Stawiająca pierwsze kroki w lidze drużyna z Sępólna nie oddała w Bydgoszczy spotkania bez walki, momentami mocno przeciwstawiając się gospodarzom. Do drużyny Krajny dołączył R. Marglewski z Więcborka, który wniósł sporo do gry zespołu.

Z dobrej strony w spotkaniach III ligi pokazuja się G. Leśniak i T. Kriese.

BKS Chemik - Krajna 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:14)

Krajna: T. Kriese, R. Burdon, D. Kmiecik, K. Pypke, G. Leśniak, R. Marglewski, A. Fridehl (L) - H. Kurkowski, A. Niemczyk, Ł. Szydeł, T. Mindykowski, B. Kmiecik.

Pierwszy set pokazał, że goście z Sępólna nie przyjechali do Bydgoszczy tylko rozegrać spotkanie, ale poważnie myślą o zdobyciu pierwszego seta w lidze, a może i nawet punktu. Na parkiecie działo się sporo, a gospodarze musieli się bardzo mocno napracować, aby zapisać seta na swoją korzyść. Niestety, po dobrym secie otwarcia w drugiej odsłonie nic nie wychodziło siatkarzom Krajny, którzy gładko przegrali ją do 18. W trzecim secie ponownie doskonale radzili sobie siatkarze Krajny, grając chwilami całkiem nieźle. Udało się nareszcie wygrać pierwszego seta w lidze. Niestety, kolejny raz po dobrym secie przyszło załamanie i czwarta odsłona była koncertowa w wykonaniu gospodarzy, którzy ani przez moment nie dali swoim rywalom szansy na jakiekolwiek powalczenie i wygrali do 14.
Siatkarze Krajny na trudnym terenie wywalczyli pierwszego seta w lidze, a teraz czas na pierwsze zwycięstwo. Najlepsza okazja w najbliższą sobotę, gdy do Kamienia przyjedzie nie najmocniejsza ekipa z Nowego. Początek w kamieńskiej hali w sobotę o godz. 17:00.

Pozostałe wyniki:

3. kolejka:
KS Chełmża - LZS Jastrzębie 3:0 (25:21, 25:22, 25:21); AZS UMK Toruń - GKS Pojezierze Brzuze 3:0 (25:10, 27:25, 25:18); Buchalter Armar Culmen Chełmno - REM - BUD Aktywni Nowe 3:0 (25:17, 25:17, 25:19).

4. kolejka:
REM - BUD Aktywni Nowe - BKS Chemik 0:3 (12:25, 14:25, 18:25); GKS Pojezierze Brzuze - Buchalter Armar Culmen Chełmno 1:3(21:25, 25:18, 16:25, 21:25); LZS Jastrzębie - AZS UMK Toruń 1:3 (22:25, 25:17, 21:25, 20:25); LKS Bogmar Ostromecko - KS Chełmża 1:3 (25:18, 22:25, 28:30, 21:25).