stat4u

Piłkarska Liga Powiatowa. Druga Kolejka

Piotr Pankanin, Robert Lida, 20 wrzesień 2007, 22:48
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W niedzielę na sołeckie boiska powiatu sępoleńskiego wybiegli piłkarze Piłkarskiej Ligi Powiatowej by rozegrać drugą kolejkę spotkań.
Piłkarska Liga Powiatowa. Druga Kolejka

Mecz Sosenka Sośno - Grom II Wiecbork. Fot. Piotr Pankanin

Powiatowa Liga Piłki Nożnej żyje już swoim życiem i krzepnie pod względem organizacyjnym. W drugiej kolejce najciekawszy mecz rozegrano w Wielowiczu, gdzie miejscowy Fuks podejmował Huragan Witunię. Niestety, mimo dobrej gry z obu stron piłka nie znalazła drogi do siatki i skończyło się na bezbramkowym remisie.
Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze z Lubczy, którzy objęli prowadzenie w tabeli. Nic nie wskazuje, aby mieli je opuścić po następnym meczu. Zwracamy uwagę na fakt, że spotkanie Gromu II Więcbork z Lubczą zostało przeniesione na godzinę 12:00 (boisko Plebanka) ze względu na derbowy pojedynek Gromu z Krajną, który został rozegrany tego samego dnia o godzinie 15:00.
Worek bramek zaaplikowali zawodnicy z Orzełka ekipie z Komierowa. Młodziutki zespół z Komierowa na razie płaci frycowe, ale otrzymał od miejscowego sołtysa przykazanie, aby się nie zrażać. W niedzielę sędzia Żekiecki pokazał pierwszą czerwoną kartkę w tych rozgrywkach (w sumie w całej kolejce tylko 6 żółtych i 1 czerwona). Komisja dyscyplinarna zdecydowała, że Kamil Gwóźdź z Gromu II za złośliwe kopnięcie zawodnika bez piłki odpocznie przez dwie kolejki.

Uprawianie sportu, a piłki nożnej w szczególności, żaden doktor mięczakom nie zaleci. Sport jest dla twardzieli – koniec, kropka! Każdy rozumie walkę w ferworze, często ostrą rywalizacjię na pograniczu ogólnie akceptowanych regulaminów. Jasne, że kopniecie przeciwnika podczas przejęcia piłki zdarzy się nawet zdobywcy pucharu fair play. Nie może być jednak tak, że tak zwany piłkarz braki techniczne nadrabia chamstwem. W meczu Sośno – Grom II Więcbork tak właśnie było. W końcówce spotkania, wkrótce po tym, jak zawodnicy z Sośna potwierdzili ewidentną przewagę nad mającymi dużo lepsze możliwości rezerwami Gromu, Gwóźdź nie mogąc poradzić sobie z rywalem, zwyczajnie go kopnął. Owszem, nie jest to wybryk na skalę ogólnoświatową (w tym przedziale jeszcze długo będzie królował boiskowy gangster o nazwisku Zidane), jednak  w lidze powiatowej na takie numery zgody nie ma. Zatem niskie ukłony dla p. sędziego Stanisława Żekieckiego i komisji dyscyplinarnej.
Na temat fatalnego sędziowania nie zamierzamy się wypowiadać często, ale sygnałek puszczamy. W Więcborku młody sędzia prowadzący spotkanie
o wiele młodszych od siebie piłkarzy Gromu z Krajną, na uwagę jednego z kibiców, że popełnił błąd, wyznał pokornie: - Mogłem się pomylić, pan był bliżej akcji. Jeśli uda się zaszczepić w szeregach PZPN praworządność, to ten sędzia powinien zajść bardzo wysoko. Właśnie za pokorę wobec kibiców, bez których uganianie się za futbolówką traci jakikolwiek sens. Warto, by na wstępie Ligi Powiatowej pamiętali o tym organizatorzy dobierający sędziów, bo na boisku w Runowie „sprawiedliwy” nie dawał sobie rady. W jednym przypadku nie zauważył prawidłowo zdobytej bramki.

Skoro o wytykaniu błędów mowa, to wypada przeprosić wielce szanownych piłkarzy - ictorii Orzełek za wrobienie ich w ub. tygodniu w wysoką przegraną z Huraganem Witunia. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Orzełek rozgromił Komierowo aż 13:0 i ma na koncie najwięcej strzelonych bramek. Brawo!

Lubcza Time - Real Radzim 9:0 (5:0)

- Bramki: M. Kogut, J. Wiepszkowski po 3, J. Gołek, Ł. Lorbiecki, J. Jankowski po 1, 
- ŻK: J. Wiepszkowski – Lubcza
- Sędzia: T. Mejer

- Time Lubcza: T. Fifielski, K. Dropiński, A. Twardowski, J. Wiepszkowski, J. Jankowski, M. Kogut, Z. Leśniak, Ł. Lorbiecki, R. Pankau, M. Bethke, J. Gogołek.
- Real Radzim: Z. Szmagliński, J. Banasik, M. Sprengel, A. Jażdżewski, A. Kuciński, P. Turzyński, A. Michalak, J. Szulc, P. Szczukowski, P. Kołodziejczyk, T. Fąs.

Zobacz zdjęcia

 

Victoria Orzełek - LZS Komierowo 13:0 (7:0)

- Bramki: A. Wierzchucki 4, J. Kołtonowski 3, P. Myszkowski, M. Szreder, P. Kałas po 2.
- Sędzia: E. Wirkus

-  Victoria Orzełek: D. Kołtonowski, J. Kołtonowski, A. Dobber, D. Chill, M. Szreder, P. Myszkowski, B. Narloch, P. Kałas, K. Herman, A. Wierzchucki, T. Narloch, A. Lemański.

- LZS Komierowo: K. Majewski, P. Siekierka, S. Giłka, M. Kienast, M. Mizdalski, P. Zwoliński, B. Jutrowski, A. Głąbicki, M. Jaworski, T. Piotrowski, K. Bączkowski

Sosenka Sośno - Grom II Więcbork 2:0 (0:0)

- Bramki: A. Dropiński, A. Stremlau po 1
- ŻK: M. Jędrzejewski (Sośno), A. Stusik (Sośno)
- CZK: K. Gwóźdź (Więcbork)
- Sędzia: St. Żekiecki

- Sosenka Sośno: T. Maciejewski, Ł. Biedrzycki, Ł. Bartoszewicz, R. Klejdysz, A. Drobiński, D. Żmich, A. Stremlau, A. Stusik, M. Splitt, W. Gackowski, M. Jędrzejewski, M. Saboń, R. Zieliński, P. Drobiński, M. Herzberg.
-  Grom II Więcbork: B. Niemczyk, M. Baumgart, S. Brączyk, M. Biedrzycki, A. Błażejewski, Ł. Michalski, M. Poznań, M. Derda, K. Gwódźdź, D. Czarapata, B. Baumgart, P. Ludwikowski.

Zobacz zdjęcia


 Fuks Wielowicz - Huragan Witunia 0:0

-  ŻK: D. Kosmela (Wielowicz), A. Tarka (Witunia)
-  Sędzia: H. Wirkus

- Wielowicz: D. Ziegert, M. Grabowski, D. Nawrocki, D. Kosmela, A. Barton, M. Waniak, P. Welke, K. Szyling, S. Szyling, K. Tomsa, P. Grunau, M. Karamucki, K. Grocholewski.
- Witunia: R. Błociński, M. Siekierski, A. Tarka, A. Wilczyński, M. Bednarski, P. Rosa, P. Walewski, J. Waszak, M. Zieliński, J. Bakoń, M. Kamiński, P. Wilczyński, K. Cyran

Zobacz zdjęcia

Tabela:

1. Time Lubcza 2 6 11:1
2. Sosenka Sośno 2 6 5:2
3. Huragan Witunia 2 4 11:0
4. Victoria Orzełek  2 3 14:2
5. Fuks Wielowicz 2 2 1:1
6. Grom II Więcbork 2 1 1:3
7. Real Radzim 2 0 2:12
8.LZS Komierowo 2 0 0:24

- Strzelcy: K. Panuś (Witunia), M. Kogut (Lubcza), A. Wierzchucki (Orzełek). Wszyscy po cztery bramki.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
Osiem drużyn piłkarskich z sołectw powiatu sępoleńskiego...
W niedzielę na sołeckie boiska powiatu sępoleńskiego wybiegli...
Najwyżej oceniane
Osiem drużyn piłkarskich z sołectw powiatu sępoleńskiego...
Alkomat na boisku! Do czego to dochodzi? Do czego zdolni są kibice?