Piłkarska liga powiatowa

Pogrom w Dąbrówce

Paulina Stryszyk, Robert Lida, 05 czerwiec 2022, 19:39
Do końca sezonu 2021/2022 zostały już tylko dwie kolejki, a nadal nic nie jest jeszcze przesądzone.

Lider z Płocicza zdobył dziś komplet punktów na terytorium Obkasu, lecz nie była to dla nich łatwa przeprawa. Pierwszego gola zdobyli gospodarze po strzale Jakuba Nowackiego, a cała pierwsza połowa była bardzo wyrównana i Obkas walczył z liderem jak równy z równym. Płocicz nabrał wiatru w żagle po bramkach Dariusza (Hansa) Warmke oraz Mariusza (Gucia) Strumiłło, a druga połowa spotkania toczyła się już pod dyktando gospodarzy. Po piętach liderom wciąż depcze ZRYW Dąbrówka, która zdeklasowała dziś rywala z Zabartowa wynikiem 13:1. Najlepszy strzelec powiatówki - Artur Nowak ustrzelił w tym spotkaniu hat-tricka i umocnił swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Drugim najlepszym strzelcem ligi jest Robert Chryszczak z Dąbrowy, który dziś nie miał okazji zdobyć gola, ponieważ rywal z Sosenki Sośno nie dotarł na mecz i sędzia Wiesław Jarząb odgwizdał walkower.  Przewaga drużyny TIME Lubcza stopniała, a tyle samo punktów ma już ekipa z Zamartego. Lubcza miała dziś ogromne szczęście, czego nie można powiedzieć o zawodnikach z Orzełka. Obijali słupki, poprzeczki, a nawet nie wykorzystali rzutu karnego, jak głosi stare piłkarskie powiedzenie "bramka była jak zaczarowana".  Awans w tabeli odnotowała drużyna FC Odrodzonych Cerkwica, którzy na własnym boisku zatrzymali rozpędzoną ekipę LZS Lutówko. W tym spotkaniu bramka padła z przypadku, a oba zespoły wykazywały się dużą nieskutecznością. Informujemy, iż Zarząd Ligi Powiatowej organizuje akcje charytatywną dla Zosi Szcześniewskiej z Wałdowa, która choruje na SMS. Akcja przeprowadzona zostanie podczas dwóch ostatnich kolejek ligi powiatowej (12 oraz 19 czerwca). Bardzo prosimy wszystkich zawodników oraz kibiców o wsparcie.

Zryw Dąbrówka - Fireman Zabartowo/Pęperzyn 13:1 (8:1)

Dąbrówka: Jakub Kuszaj, Klaudiusz Przyszlak 2, Jarosław Pułkowski 2, Artur Nowak 3, Damian Marek, Naumi Majdi 2, Damian Adamczyk
Zabartowo: Eligiusz Świtalski

Odrodzeni Mała Cerkwica - LZS Lutówko 1:0 (1:0)

Bramka: Dimitri Samosenko

Fuks II Wielowicz - HZ Zamarte 1:2 (1:1)

Zamarte: Błażej Komar, Damian Lajdanowicz
Wielowicz: Dariusz Pachocki