Pojedynek bez historii

Tomasz Aderjahn, 08 grudzień 2013, 03:11
Dokładnie 69 min trwało spotkanie siatkarzy Krajny z Budowlanką Toruń. Gospodarze powalczyli tylko w drugim secie, w którym bliscy byli wygrania. Trzeciego seta oddali rywalom. Niestety, kolejny raz siatkarze Krajny popełnili masę błędów, głównie z zagrywki i podarowali rywalom niezliczoną ilość punktów.

Przez nieszczelny blok gości próbuje się przebić G. Leśniak. Fot. Tomasz Aderjahn

Drużynie z Torunia w bieżącym sezonie nie wiodło się najlepiej. We wcześniejszych trzech kolejkach zdobyli zaledwie dwa punkty, a to tyle samo co na swoim koncie posiadała Krajna.
W Sępólnie pokazali jednak pełnię swoich umiejętności. Nad gospodarzami dominowali niemal w każdym calu siatkarskiego rzemiosła. Nie grzeszyli również wzrostem, posiadając niemal wszystkich bardzo rosłych siatkarzy. Wysoki blok i skuteczny, mocny atak był u nich widoczny niemal w każdej akcji.
Pierwszy set rozpoczął się bardzo spokojnie. Obie drużyny nie szarżowały, systematycznie zbierając punkty. Równorzędna gra toczyła się do stanu 13:13. Od tego momentu goście z Torunia systematycznie, wykorzystując wszystkie swoje atuty, budowali przewagę. Objęli prowadzenie 19:14, a po chwili 23:17. Pierwszy setbol został przez nich już wykorzystany po tym, jak rozgrywający gospodarzy popełnił błąd podwójnego odbicia.
Od drugiego seta w szeregach drużyny Krajny nastąpiła zmiana rozgrywającego i M. Barabacha zastąpił J. Lupa. Początek tej części spotkania był niemal identyczny jak pierwszegj. Wyrównana gra toczyła się do stanu po 7. Następnie po udanym ataku, a po chwili bloku D. Kmiecika gospodarze objęli prowadzenie 10:7. Na niewiele to się zdało, gdyż goście szybko doprowadzili do remisu po 14, a po chwili już prowadzili 18:16. Gospodarze nie podłamali się stratą punktów i ponownie po kilku lepszych akcjach udało im się doprowadzić do remisu 21:21, a po kolejnych dwóch akcjach po 22 i końcówka zapowiadała się bardzo ciekawie. Siatkarze z Torunia w kolejnej akcji postawili skuteczny blok, a kolejny punkt podarował im autowym atakiem D. Kmiecik. Pierwszy setbol udało się obronić po skutecznym ataku R. Marglewskiego. Na niewiele to się zdało, gdyż w kolejnej akcji mocny atak toruńskiej drużyny zakończył drugiego seta. Wówczas z gospodarzy zupełnie zeszło powietrze i nie mieli większej ochoty do dalszej walki. Trzeci set był absolutnie bez historii. Od samego początku na parkiecie dominowali goście z Torunia. Budowlanka  szybko objęła prowadzenie 9:6, a po chwili 13:8. W poczynaniach siatkarzy Krajny było widać brak wiary. Konstruowanie akcji przychodziło im z wielkim trudem. Mnożyły się błędy, głównie w polu zagrywki. Drużynę próbował poderwać jeszcze kapitan K. Pypka, krzycząc do schodzących na krótką przerwę kolegów - Nie jesteśmy na pogrzebie! Troszkę więcej życia i gramy jeszcze do końca. Na niewiele to się zdało. W dalszym ciągu stroną dominującą była toruńska ekipa. Przy stanie 21:10 Krajna jeszcze zdołała zdobyć kilka punktów tak aby set nie zakończył się totalną klęską. Siatkarze z Torunia na więcej już Krajnie nie pozwolili i pojedynek zakończył się po nieco ponad godzinie.
Pierwszą rundę spotkań zakończyły również młode siatkarki Krajny występujące w lidze kadetek. Najpierw mocno powalczyły w spotkaniu wyjazdowym z Polonią Bytoń. Po trzech setach nawet udało się wyjść na prowadzenie 2:1. Niestety, w czwartym to gospodynie mocno rozbiły sępoleńskie siatkarki. O wszystkim zdecydował tie-break, w którym również lepsze okazały się siatkarki Polonii. Drużynie Krajny należą się jednak brawa za bardzo ambitną walkę. W spotkaniu kończącym pierwszą rundę siatkarki Krajny zagrały ponownie na wyjeździe z Sokołem Mogilno. W tym spotkaniu dominacja gospodyń była niepodważalna, a siatkarkom z Sępólna w trzech setach udało się zdobyć zaledwie 31 punktów. Teraz w rozgrywkach młodzieżowych nastąpi świąteczna przerwa, a po nowym roku młode siatkarki Krajny rozegrają trzy spotkania we własnej hali.

Wyniki:
Seniorzy
III kolejka
LZS Jastrzębie - Krajna 3:1 (25:22, 23:25, 25:16, 25:20)

Pozostałe wyniki:
AZS UMK Toruń - REM-BUD Aktywni Nowe 0:3 (17:25, 16:25, 22:25), Budowlanka Toruń - Stal Grudziądz 3:2 (24:26, 25:21, 25:27, 25:22, 15:11), Trójka Nakło - KS Chełmża 2:3 (25:15, 9:25, 10:25, 25:23, 12:15).

IV kolejka
Krajna - Budowlanka Toruń 0:3 (19:25, 23:25, 17:25)
Krajna: K. Pypka, G. Leśniak, M. Barabach, J. Weltrowski, D. Kmiecik, Ł. Filipczak, B. Nowak (L) - J. Lupa, K. Rudnik, M. Szydeł, R. Marglewski, K. Szliep.

KS Chełmża - REM-BUD Aktywni Nowe 3:0 (25:11, 25:18, 25:20), Stal Grudziądz - Trójka Nakło 3:1 (21:25, 25:15, 25:20, 25:20), AZS UMK Toruń - LZS Jastrzębie 0:3 (18:25, 17:25, 19:25).

W następnej kolejce siatkarze Krajny zagrają w Nakle z miejscową Trójką.