stat4u
Gmina Kamień

Problemy są wszędzie takie same

Robert Środecki, 22 luty 2018, 09:25
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zebranie sprawozdawcze w Dużej Cerkwicy zainaugurowało cykl spotkań władz Kamienia z mieszkańcami poszczególnych sołectw. Problemy są prawie wszędzie takie same. Mieszkańcy skarżą się na zły stan dróg gruntowych, nadmiar wody zalegającej na polach i opieszałość gminnej spółki wodnej.
Problemy są wszędzie takie same

Mieszkańcy Dużej Cerkwicy mieli wiele uwag do sołtysa

Problemy są wszędzie takie same

Sołtys Bogdan Januszewski przedstawia sprawozdanie za ubiegły rok

W piątek w świetlicy wiejskiej w Dużej Cerkwicy burmistrz Kamienia spotkał się z mieszkańcami sołectwa. Sołtys Bogdan Januszewski przedstawił szczegółowe sprawozdanie z realizacji ubiegłorocznego budżetu i zamierzenia na ten rok.
– Nasz ubiegłoroczny budżet wyniósł 17523 zł. Najwięcej pieniędzy, bo aż 12,5 tys. zł, wydaliśmy na zakup tłucznia na drogi. Wysypanie kamienia poprawiło stan dróg, ale potrzeby są nadal ogromne. Utrzymanie estetyki w sołectwie kosztowało 3,5 tys. zł, a wydatki na świetlicę wiejską wyniosły 1,5 tys. zł. Nasz tegoroczny budżet jest wyższy niż w ubiegłym roku. Wynosi 22397 zł. W tym roku 16 tys. zł zamierzamy wydać na budowę drogi asfaltowej (wykonanie dokumentacji) i dokończenie budowy chodnika – powiedział sołtys. Z przedstawionego sprawozdania wynika, że sołectwa wyręczają gminy i z własnych środków starają się remontować i budować drogi. To jedyne rozwiązanie. Zgłaszane przez mieszkańców problemy dotyczyły głównie stanu dróg. Kilkaset metrów za świetlicą znajduje się skrzyżowanie przylegające bezpośrednio do składu węgla. – Samochody ciężarowe, które tam jeżdżą, niszczą drogi. Bez kaloszy nie da się tam normalnie przejść – mówili chóralnie mieszkańcy. Burmistrz oznajmił, że za parę lat po wyczerpaniu funduszy unijnych gmina stanie przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest naprawa i budowa dróg lokalnych. Biorąc pod uwagę możliwość budżetowe Kamienia, modernizacja ważnych odcinków dróg gminnych może potrwać kilkadziesiąt lat.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...