stat4u
Sępólno

Projprzem sprzedany

Robert Środecki, 14 wrzesień 2017, 11:10
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Firma Projprzem za 16 mln zł sprzedaje zakład konstrukcji stalowych w Sępólnie. Transakcja jest kolejnym etapem w trwającym procesie reorganizacji spółki. Nowy właściciel, firma Eggersmann Polska, planuje rozbudowę zakładu i kontynuację działalności.
Projprzem sprzedany

Nowy właściciel w zakładzie w Sępólnie zamierza produkować maszyny do segregacji odpadów

W lipcu br. spółka Projprzem zawarła przedwstępną umowę sprzedaży zakładu produkcyjnego w Sępólnie z firmą Eggersmann Polska. Strony ustaliły cenę w wysokości 3,75 mln euro, co w przeliczeniu daje kwotę około 16 mln zł. – Będący przedmiotem umowy zakład produkcyjny w Sępólnie Krajeńskim przynosił spółce w latach 2013-2016 średnio po ok. 2,5 mln zł straty rocznie. Jako nowy zarząd przeprowadziliśmy szereg analiz, z których jednoznacznie wynika, iż przy zachowaniu aktualnego profilu produkcji zakładu w obecnym otoczeniu rynkowym, uzyskanie trwałej rentowności w perspektywie najbliższych lat jest niemożliwe. Stąd decyzja o zbyciu tego aktywa – powiedział na łamach jednego z branżowych portali Piotr Szczeblewski, prezes zarządu Projprzemu. Działalność sprzedawanego zakładu opiera się o realizację konstrukcji stalowych, które obok systemów przeładunkowych oraz budownictwa przemysłowego, stanowiły podstawy działalności spółki. – Nowy właściciel zakładu planuje jego rozbudowę i kontynuację działalności w oparciu o wytwarzanie własnych produktów. Pracę utrzymają wszyscy pracownicy zakładu – zapewnia Piotr Szczeblewski.
Umowa kupna – sprzedaży ma być sfinalizowana do końca września. Nowy właściciel zakładu gościł już w Sępólnie i odwiedził gabinet burmistrza Waldemara Stupałkowskiego. – To była wizyta zapoznawcza. Nowy właściciel przyszedł się przedstawić, a jednocześnie opowiedzieć o planach na najbliższą przyszłość. Nowy właściciel w zakładzie w Sępólnie zamierza produkować maszyny do segregacji odpadów. Zapytałem, czy nasz zakład w Sępólnie będzie firmą produkującą półprodukty czy będzie powstawał tutaj produkt finalny. Odpowiedziano mi, że produkt finalny. Nowy właściciel uspokoił mnie, że nie będzie żadnej redukcji zatrudnienia. Wręcz przeciwnie, firma zamierza zatrudnić nowych pracowników. Ponadto planowana jest rozbudowa zakładu – relacjonuje burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Grupa Eggersmann powstała w 1951 roku. Jest zgrupowaniem samodzielnych przedsiębiorstw zaangażowanych w segmencie budownictwa i architektury i w dziedzinie rozwoju nowych technologii sprzyjających ochronie środowiska.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...