Piłka nożna

Przegrana na własne życzenie

Jacek Grabowski, 17 lipiec 2011, 15:18
W ramach eliminacji do XIV Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Tuchola - Londyn 2012 w Rogalinie reprezentacja gminy Sośno rozegrała mecz towarzyski z Łokietkiem Wierzchucin. Po serii nieudanych akcji gospodarze ulegli gościom 3:4.

Pierwsza połowa okraszona była serią nieudanych akcji. Mateusz Kwasigroch, Ariel Stremlau, Dariusz Żmich, Marek Grabowski czy Damian Nawrocki mogli bez wahania zmienić wynik, lecz nie zdołali brawurowo zakończyć przeprowadzonych akcji. Dopiero w dwudziestej minucie spotkania Arkadiusz Grochowski z podania Nawrockiego zdobył pierwszą bramkę dla miejscowych. Bramkarz Przemysław Szymański wyczuł zamiary napastnika z Sośna. Rzucając się w kierunku lotu piłki, nie zdołał jej przechwycić. Kilka minut później Grochowski po raz kolejny zaskakując Szymańskiego, wstrzelił się w siatkę gości. Minutę później Grochowski mógł zaliczyć w tym dniu hat-tricka, lecz jego strzał z lewego rogu nieumiejętnie przechwycił obrońca gości ofiarując tym kolejną bramkę miejscowym. Ostatni kwadrans pierwszej połowy należał do przyjezdnych. Z błędu obrony w czterdziestej minucie gry pierwszą bramkę dla Łokietka zdobył Maciej Lazarek. Bamkarz Bartłomiej Niemczyk nie był w stanie obronić jego strzału.

W drugiej odsłonie nic nie wskazywało na pogrom ekipy z Sośna. Mimo że pierwszą połowę zakończyli dwubramkową przewagą, całe spotkanie przegrali na własne życzenie. W sześćdziesiątej drugiej minucie Roman Sobczak, zaskakując Dariusza Ziegerta podwyższył bilans bramek. Kilka minut później Piotr Szymański doprowadził do remisu. Kwadrans przed końcem drugiej połowy sędzia Janusz Pyrc odgwizdał jedenastkę. Po strzale z jedenastu metrów Ziegert w znakomity sposób obronił strzał, wybijając piłkę przed siebie. Futbolówkę jednak przechwycił Bartosz Abramczyk, który zdobył czwartą bramkę dla przyjezdnych. Mimo dobrych chęci gospodarzom nie udało się zmienić wyniku.

Należy pamiętać, że był to tylko mecz towarzyski, a prawdziwe emocje pojawiają się dopiero podczas meczu eliminacyjnego. Relacja z meczu z gminą Sicienkojuż wkrótce.

Reprezentacja Gminy Sośno: Bartłomiej Niemczyk/Dariusz Ziegert, Łukasz Biedrzycki, Przemysław Drobiński, Mariusz Twardy, Dariusz Żmich, Mateusz Kwasigroch, Ariel Stremlau, Michał Niemczyk, Damian Twardy, Marek Grabowski, Damian Nawrocki, Arkadiusz Grochowski, Mariusz Wegner, Dawid Wardziński, Łukasz Maciejewski, Remigiusz Zieliński, Patryk Herzberg.

Tekst i fot.: Jacek Grabowski