stat4u
Sępólno

Sąd wydał wyrok na kasę

Robert Lida, 08 marzec 2018, 15:07
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Od 1 marca nie funkcjonuje kasa Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych w Sępólnie przy ulicy Wojska Polskiego 22. To spore utrudnienie dla osób załatwiających tutaj swoje sprawy wieczysto-księgowe.
Sąd wydał wyrok na kasę

Domyślamy się, że likwidacja kasy w wydziale ma związek z oszczędnościami. Niestety, to, co jest korzystne dla sądu, nie musi być korzystne dla petentów. Wnoszenie opłat sądowych czy zakup znaków opłaty sądowej w siedzibie wydziału jest niemożliwe. Jak głosi komunikat zamieszczony na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Sądu Rejonowego w Tucholi, wnoszenie powyższych opłat możliwe jest w kasie Sądu Rejonowego w Tucholi lub przelewem na rachunek bankowy. W tym drugim przypadku należy pamiętać, aby w tytule przelewu zapisać numer księgi wieczystej, której dana sprawa dotyczy. Możliwy jest też zakup znaków sądowych w wersji elektronicznej, tak zwanych e-znaków na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.
Teraz wyobraźmy sobie sytuację, w której do wydziału przychodzi mieszkaniec powiatu. Dajmy na to - z Jaszkowa. Jechał tutaj 40 minut. W przypadku ksiąg wieczystych każda czynność wymaga wniesienia stosownej opłaty. Czyli po zamknięciu kasy - należy wypełnić druk przelewu, potem pójść z nim do banku czy na pocztę, a następnie wrócić z nim do wydziału i okazać pracownikowi. Gdyby okienko bankowe było po drugiej stronie ulicy, to nie byłby jakiś wielki problem, ale wszystkie banki są na drugim końcu miasta. W przypadku osób starszych na pewno jest to spora uciążliwość. Niestety, wyrok zapadł, kasy nie będzie.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...