stat4u
Sitno

Sitno wicemistrzem województwa

Robert Lida, 19 wrzesień 2019, 09:40
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitnie została wicemistrzem województwa. Młodzi druhowie z gminy Sośno złoto przegrali o 0,49 punktu.
Sitno wicemistrzem województwa

Strażacka młodzież z Sitna w otoczeniu swoich opiekunów

XVIII Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyły się w Bydgoszczy. MDP Sitno była już mistrzem województwa w 2014 roku. Potem bywało różnie, a w ubiegłym roku przytrafiło się odległe 14. miejsce.
 – Przez ten rok solidnie popracowaliśmy i to przyniosło efekt. Trzeba dodać, że poziom poszczególnych drużyn znacznie się podniósł. Z tym wynikiem w poprzednich latach mielibyśmy złoto. Cieszę się, że nasza praca nie idzie na marne i możemy godnie reprezentować swoją jednostkę, gminę i powiat – mówi Dariusz Kowalczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sitnie, który wspólnie z żoną Małgorzatą opiekuje się drużyną młodzieżową.
Mieszana drużyna z Sitna startowała w rywalizacji chłopców. Pierwsze miejsce zajęła OSP Wola Wąsowska z wynikiem 1051,40 pkt. MDP Sitno uzyskała rezultat 1050,91 pkt, a trzecie miejsce zajęła OSP Samsieczynek z wynikiem 1047,67 pkt. Wicemistrzowie województwa wystąpili w składzie: Dorian Śledzik, Marta Boniecka, Piotr Błoch, Julia Miklasz, Oskar Grzesik, Dariusz Błoch, Marek Błoch, Julia Wygenka, Klaudia Pacek, Mikołaj Kowalczyk.
Dziarskim strażakom ochotnikom serdecznie gratulujemy. Niech ich rywalizacja ogranicza się zawsze do zawodów, a nie do walki z żywiołem.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...