Sępólno

Smart-Dach z dwoma pucharami

Robert Lida, 02 luty 2023, 10:20
Meczem o puchar ligi w piątek zakończył się XI sezon Sępoleńskiej Ligi Futsalu. Zdobywcą pucharu oraz mistrzem ligi została drużyna Smart - Dach. W uroczystości podsumowującej tegoroczne rozgrywki wzięli udział przedstawiciele władz powiatu oraz gminy, a także sponsorzy, którzy nie żałowali grosza na nagrody.

Mistrzem XI edycji Sępoleńskiej Ligi Futsalu została drużyna Smart-Dach

Henryk Grajczyk

W tegorocznej edycji Sępoleńskiej Ligi Futsalu, której orgnizatorem jest Centrum Sportu i Rekreacji oraz gmina Sępólno, wzięło udział 10 zespołów. W sumie rozegrano 54 spotkania. Jak mówi klasyk, wisienką na torcie był pojedynek o puchar ligi rozegrany między zespołami Smart - Dach oraz Natura Meble. Pojedynek dostarczył wiele emocji i toczył się w gorącej atmosferze. Żaden  z graczy nie odstawiał nogi. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się zaprawieni w ligowych bojach gracze Natura Mebli, którzy już w pierwszych minutach uzyskali prowadzenie. Niestety, nie dotrwali do przerwy z bramkową przewagą. Przeciwnik zdołał wyrównać. Po wznowieniu gry to zespół Smart - Dach uzyskał przewagę, strzelając drugą bramkę. Wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 2:1, ale w 19. minucie i 3. sekundzie drugiej połowy wyrównującą bramkę strzałem z daleka zdobył Łukasz Kozina. W tej sytuacji sędziowie zarządzili rzuty karne. Zawodnicy obu zespołów byli skuteczni do 6. kolejki, kiedy to Mateusz Szafrański zdołał wybronić uderzenie przeciwnika. Początkowo sędzia chciał powtórzyć strzał, twierdząc, że bramkarz w trakcie wykonywania strzału zachował się nieregulaminowo. Protesty zawodników Smart - Dach przyniosły skutek i sędzia skorzystał z WAR-u. Mecz był nagrywany przy pomocy kamery i udało się odtworzyć sporną sytuację. Sędzia uznał jednak, że obrona była prawidłowa i odgwizdał koniec meczu.
Kiedy w hali Krajna Arena opadł już pomeczowy kurz, odbyła się ceremonia zakończenia rozgrywek oraz dekoracja zwycięzców.
Zdobywcą pucharu ligi została drużyna Smart - Dach grająca w składzie: Kamil Adamski, Maciej Górzyński, Łukasz Hernik, Maciej Kaczmarek, Tomasz Kaczmarek, Dawid Kobus, Tomasz Olszewski, Bartosz Piechocki, Paweł Siekierka, Sławomir Suchomski, Mateusz Szafrański, Mateusz Szydeł, Mikołaj Szydeł, Jakub Włoch, Wojciech Zenel, Łukasz Burkiewicz.
Dla pierwszej trójki tegorocznej edycji przygotowano okazałe podium, na którym zmieścili się wszyscy zawodnicy. Zespołom wręczono puchary, medale oraz symboliczne czeki z nagrodami pieniężnymi. Wręczał je starosta Jarosław Tadych z przewodniczącym rady powiatu i gospodarzem obiektu Markiem Chartem, burmistrz Waldemar Stupałkowski z przewodniczącym rady miejskiej Franciszkiem Lesinskim oraz liczne grupa sponsorów ligi.
Oprócz nagród dla drużyn wręczono nagrody indywidualne. Królem strzelców ligi został były zawodnik Krajny, a obecnie Orła Dąbrowa - Henryk Grajczyk (Natura Meble), zdobywca 20 bramek. Statuetkę dla najlepszego zawodnika ligi otrzymał Kamil Mosek (InterKris&Julia). Tytuł najlepszego bramkarza przyznano Mateuszowi Szafrańskiemu (Smart - Dach). Organizatorzy przyznali również nagrodę w kategorii  ,,Najlepszy młody zawodnik ligi”. Tytuł ten otrzymał Marcin Wnuk (RTU Lipińscy Brycki Team).
Bardzo dobrym posunięciem organizatorów ligi było zatrudnienie pary sędziów spoza powiatu. Artur Włoch i Tomasz Gierszewski z Chojnic zapewnili zgodny z przepisami i przede wszystkim bezpieczny przebieg rywalizacji.
XI edycja Sępoleńskiej Ligi Futsalu przeszła do historii. Wielu zawodników, którzy wzięli udział w tych rozgrywkach, zapewne już niedługo zobaczymy na trawiastych boiskach.