stat4u
Włościbórek

Śmiertelny wypadek

Robert Lida, 12 wrzesień 2019, 10:17
Średnia: 0.0 (0 głosów)
29-letni mieszkaniec Włościborza Tomasz Z. zginął w wypadku, do jakiego doszło na gminnej drodze we Włościbórku.
Śmiertelny wypadek

Citroen uderzył w drzewo i zatrzymał się kilka metrów dalej

Śmiertelny wypadek

W wypadku zginął pasażer

 Do zdarzenia doszło około godziny na 18.00 na drodze między Sikorzem a Włościbórkiem. Citroen xara, którym podróżowało dwóch mężczyzn i 15-miesięczne dziecko, bokiem uderzył w drzewo, odbił się od niego i zatrzymał kilka metrów dalej. Samochody na tej drodze pojawiają się sporadycznie. Jest ona utwardzona kamieniem wapiennym i można na niej rozwinąć duże prędkości. – Ta droga jest zdradliwa. Na wierzchu leżą luźne kamienie i można na nich wpaść w poślizg – mówi mieszkanka Włościbórka.
Być może tak było w tym przypadku. Świadczyć może o tym fakt, że samochód uderzył w drzewo bokiem.
– Kiedy służby ratownicze przyjechały na miejsce zdarzenia, wszyscy pasażerowie byli poza pojazdem. U jednego z mężczyzn nie stwierdziliśmy parametrów życiowych. W związku z tym zostały podjęte czynności resustytacyjne. Niestety, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Druga osoba dorosła oraz dziecko zostali przewiezieni do szpitala w Bydgoszczy. Na miejscu działały trzy zastępy strażaków i trzy zespoły ratownictwa medycznego – mówi st. kpt. Robert Liss, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie.
Okoliczności i przyczyny wypadku bada sępoleńska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tucholi.
Areszt dla sprawcy
W wypadku zginął pasażer citroena. Samochód uderzył w drzewo bokiem właśnie od jego strony. Za kierownicą siedział 40-latek. Okazało się, że kierowca był pijany. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty i trafił do aresztu.
– 40-letni mężczyzna kierował samochodem, mając w organizmie blisko promil alkoholu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie pojazdem w tym stanie grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Tucholi na wniosek prokuratury rejonowej zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – mówi asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie.  
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...