Piłkarska liga powiatowa

Starcie na szczycie Ligi Powiatowej

Paulina Stryszyk, Robert Lida, 31 październik 2021, 19:55
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Podczas X kolejki doszło do pojedynku czołowych drużyn ligi powiatowej ZRYW Dąbrówka kontra KS TIME Lubcza. W pierwszych minutach goście dominowali i narzucili szybkie tempo gry. Ich zapał ostudził sędzia M. Giłka, który odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Drugą połowę liderzy z Dąbrówki zaczęli od świetnej akcji i po strzale B. Adamczyka podwyższyli prowadzenie na 2:0. Drużyna z Lubczy zdobyła gola w trakcie zamieszania pod bramką ZRYWU i nabrali wiatru w żagle. Mecz był niezwykle zacięty, lecz gospodarze zdołali w końcowych minutach wbić trzecią bramkę i rozstrzygnęli spór o fotel lidera, natomiast Lubcza w konsekwencji dzisiejszej porażki spadła na 3 miejsce.

LZS Orzeł Dąbrowa zmierzyła się z  drużyną FUKS II Wielowicz i nie było tak łatwo jak w poprzednim tygodniu. Goście w piewszej połowie nie mogli  skonstruować dobrej akcji i popełnili masę błędów, które próbowali wykorzystać gospodarze z Wielowicza. Gol dający  gospodarzom  prowadzenie padł po rzucie karnym odgwizdanym przez sędziego M. Giłke. Dąbrowa ocknęłą się dopiero w drugiej połwie i w ciągu 15 minut zdobyła 4 bramki. Czerwoną kartkę otrzymał stoper  Dąbrowy - Janusz Mrugalski, za zagranie ręką w polu karnym. W nastęny weekend ostatnia kolejka rundy jessiennej, która zadecyduje o tym kto ostatecznie znajdzię się na podium.  Mecz o 3 miejsce odbędzie w Lubczy, która podejmować będzie HZ Zamarte.

Victoria Orzełek - LZS Lutówko 2:2 (1:1)

Orzełek: Paweł Buława, Dariusz Haliniak
Lutówko: Arkadiusz Piasecki, Jakub Mertin

Odrodzeni M. Cerkwica - LZS Płocicz 2:6 (0:3)

Płocicz: Dariusz Warmke 3, Dawid Chmarzyński 2, Daniel Babiżewski
Cerkwica: Krzysztof Radzio, Tomasz Fulara

HZ Zamarte - Fitreman Zabartowo/Pęperzyn 4:1 (1:0)

Zamarte: Tomasz Rekowski 3, Błażej Odyja
Zabartowo: Karol Brnowicki

Fuks II Wielowicz - Orzeł Dąbrowa 1:4 (1:0)

Dąbrowa: Robert Chryszczak 2, Paweł Orłowski, Miłosz Spirka
Wielowicz: Dariusz Pachocki

Zryw Dąbrówka - Time Lubcza 3:1 (1:0)

Dąbrówka: Artur Nowak 2, Błażej Adamczyk
Lubcza: Krystian Pyszka

Centrum Obkas - Sosenka Sośno 8:0 (8:0)

Mecz został przerwany po pierwszej połowie. Zdekompletowana (siedmiu zawodników) drużyna Sosenki nie przystąpiła do gry.