stat4u
Zamarte

Tragedia na drodze w Zamartem

Robert Lida, 10 grudzień 2020, 12:44
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Tragiczny wypadek na drodze krajowej w Zamartem. Volkswagen golf czołowo zderzył się z ciężarówką. Niestety 30-letni kierowca golfa na skutek odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.
Tragedia na drodze w Zamartem

Jeszcze przed chwilą młode życie kierowcy golfa wypatrywało długiej i ciekawej przyszłości. Niestety, fatalna decyzja i w ułamku sekundy runęło wszystko. Nad stosem złomu bez odpowiedzi zawisło pytanie: Dlaczego?

Tragedia na drodze w Zamartem

Ciężarówka kabiną wbiła się w przydrożną skarpę

Zdarzenie miało miejsce we wtorkowy poranek. Służby ratownicze informację o zderzeniu aut otrzymały o 5.57. Okazało się, że w wypadku brał udział samochód osobowy oraz dwie ciężarówki. 
– Ze wstępnych ustaleń policjantów poczynionych na miejscu zdarzenia wynika, że przyczyną wypadku był nieprawidłowy manewr wyprzedzania wykonany przez kierowcę golfa. Zaznaczam, że są to wstępne ustalenia. Przebieg zdarzenia i jego przyczyny wyjaśnią dalsze czynności prowadzone przez policjantów – mówi asp. sztab. Igor Kurczych z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie.
Jak ustalili funkcjonariusze, kierowca golfa wyprzedzał ciężarówkę, czym doprowadził do czołowego zderzenia z drugą ciężarówką, która jechała z przeciwnego kierunku. Kierowca ciężarowego reunalta, 29-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego próbował uciekać do rowu. Jego samochód stanął w poprzek jezdni, a kabiną wbił się w przydrożną skarpę. 
– Kierowcy obu ciężarówek byli trzeźwi. Trzeźwości kierowcy golfa ze względu na jego stan nie mogliśmy zbadać – dodaje asp. Kurczych.
Kierowca golfa Kacper B., 30 -letni mieszkaniec Sępólna w bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Niestety po kilku godzinach zmarł. Mężczyzna wracał do domu po nocnej zmianie w jednej z chojnickich firm. W samochodzie był jego kolega z pracy, mieszkaniec Kamienia, ale on doszczętnie rozbity pojazd opuścił o własnych siłach. 
Strażacy, aby ewakuować kierowcę, przy pomocy narzędzi hydraulicznych odcięli dach golfa. Przez kilka godzin droga krajowa w Zamartem była zamknięta dla ruchu. Urządzono objazd przez Ogorzeliny. Kiedy policjanci skończyli pracę przy zdarzeniu, ruch do czasu przybycia holowników odbywał się wahadłowo.
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...