Piłkarska liga powiatowa

Trzecie miejsce dla Victorii

Paulina Stryszyk, Robert Lida, 23 kwiecień 2023, 17:01
Trwa zacięta walka o miejsce na podium ligi powiatowej. Przez długi czas 3 lokatę zajmowała ekipa LZS Płocicz, lecz po ubiegłotygodniowej porażce zostali wyprzedzeni przez zespół Victorii Orzełek.

Podczas XI odbyło się starcie obu zespołów i tym razem silniejsi okazali się zawodnicy z Orzełka.  Piłkarzom Płocicza po raz kolejny wystarczyło sił tylko na jedną połowę meczu, a Orzełek dokonał bardzo solidnych zmian w trakcie przerwy, co zaważyło nad przebiegiem spotkania. W  świetnej formie jest młody zawodnik Orzełka - Filip Kozłowski, który dotychczas występował w zespole LKS Kamionka. Drużyna Orzełka jest w znakomitej dyspozycji i z pewnością zaskoczy nie jedną drużynę powiatówki. Fotel lidera nadal należy do Orła z Dąbrowy, który dziś na własnym terenie podejmował rywala zza miedzy - LZS Lutówko.  W 10 min. meczu gospodarze po strzale H. Grajczyka wyszli na prowadzenie, po czym znacznie zwolnili tempo gry, w przeciwieństwie do gości, którzy grali bardzo zawzięcie. W ostatniej minucie pierwszej odsłony meczu sędzia M. Lica podyktował rzut karny dla Lutówka i w spotkaniu zrobiło się bardzo nerwowo. Na początku drugiej połowy świetną indywidualną akcją popisał się napastnik Lutówka - J. Mertin i goście objęli prowadzenie. Bramka wyrównująca dla gospodarzy została zdobyta również z rzutu karnego. Ostatecznie Orzeł potrafił się zmobilizować i w 80 min. ponownie wysunął się na prowadzenie, a strzelcem bramki na wagę zwycięstwa został A. Gbur. Na drugim miejscu znajduję się HZ Zryw Zamarte Dąbrówka,  która w XI kolejce wysoko pokonała Fuks Wielowicz - 6:1. Honorową bramkę dla FUKSA zdobył M. Bronowicki. Już za tydzień arcyważny mecz, który może wyłonić  zwycięsce  sezonu 2022/2023! Na boisku w Dąbrówce zmierzą się HZ/Zryw Zamarte Dąbrówka kontra LZS Orzeł Dąbrowa.

Time Lubcza - Sosenka Sośno 5:2 (3:0)

Lubcza: Adrian Łabuszewski 2, Michał Borowicz, Karol Gostomczyk, Andrzej Twardowski
Sośno: Karol Scheffler, Krzysztof Piątek

Centrum Obkas - Odrodzeni M.Cerkwica 2:2 (2:1)