Turniej wrócił tam, gdzie się narodził

Robert Lida, 20 lipiec 2014, 02:02
Średnia: 0.0 (0 głosów)
IVX Turniej Wsi Gminy Więcbork wygrała reprezentacja Suchorączka. Turniej rozegrano tam, gdzie się narodził, czyli na placu za świetlicą wiejską w Dorotowie. Tym razem na starcie stanęło 11 ekip. Aby wyłonić czołową trójkę, konieczna była dogrywka.
Turniej wrócił tam, gdzie się narodził

Podium turnieju w Dorotowie. Fot. Robert Lida

Trudno sobie wyobrazić początek lipca bez sołeckiego turnieju rozgrywanego na terenie gminy Więcbork. Kiedyś to niemałe zamieszanie wymyślił sołtys Wymysłowa Zygmunt Głąb i tak to się kręci do dzisiaj ku uciesze wszystkich mieszkańców gminy. Dorotowo dla tego rodzaju imprez to jakieś magiczne miejsce, zwłaszcza ze względu na ludzi, którzy tutaj mieszkają i tutaj przyjeżdżają. Jeśli powiemy, że turniej obserwowało pół tysiąca osób, to na pewno nie przesadzimy. W ramach turniejowych zmagań rozegrano 5 punktowanych konkurencji. Nad ich sprawnym przebiegiem czuwała komisja sędziowska w składzie: Brygida Fertykowska, Henryk Pawlina, Adam Kubiak. W roli „zapowiadacza” wystąpił niezawodny Tomek Fifielski. Do komentatorskiego kanonu możemy zapisać jego kolejne, oryginalne powiedzenie: ,,Piłki kopią piłkę”. Niewtajemniczonym podpowiadamy, że chodziło o sołtysa Stanisława Piłkę i jego synów, którzy dzielnie bronili barw Borzyszkowa. To właśnie Borzyszkowo miało największy apetyt na zwycięstwo i organizację przyszłorocznego turnieju. Po trzech konkurencjach wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, aby tak się stało. Niestety, w kolejnej konkurencji faworyci zgubili mnóstwo punktów, a za plecami czaił się Suchorączek, Śmiłowo i oczywiście gospodarze. Ostatecznie po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że trzy ekipy mają jednakową liczbę 45 punktów. Zarządzono więc dogrywkę. Slalom z piłką najszybciej ukończyła drużyna sołtysa Piotra Koselczuka z Suchorączka. Dogrywkę musiały rozegrać też zespoły ubiegające się o miejsce tuż za podium. Z tej potyczki zwycięsko wyszła ekipa Borzyszkowa. Ostateczna kolejność startujących drużyn przedstawia się następująco:
1. Suchorączek
2. Wymysłowo
3. Śmiłowo
4. Borzyszkowo
5. Zakrzewek
6. Sypniewo
7. Jeleń
8. Puszcza
9. Zabartowo
10. Dalkowo
11. Runowo
Zwycięskie zespoły zamiast pucharów otrzymały pamiątkowe tarcze wykonane przez Zenona Radeckiego z Wituni oraz nagrody rzeczowe wręczane przez przewodniczącego Rady Miejskiej Więcborka Józefa Kujawiaka. Nasza redakcja ufundowała pamiątkowy puchar przeznaczony dla Zygmunta Głąba za organizację turniejów sołectw i wkład w integrację mieszkańców gminy Więcbork. Sołtys Piotr Koselczuk zaprosił wszystkich za rok do Suchorączka. Jak go znamy, to przygotowania do kolejnego turnieju rozpoczął już od poniedziałku. Wiele działo się także poza turniejowym, udeptanym placem. Tutaj rozstawiło się wesołe miasteczko, punkty gastronomiczne, lały się hektolitry darmowej grochówki, a w przerwach między konkurencjami występowały małe wokalistki z WDK w Sypniewie.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...