stat4u
Mała Cerkwica

Urodziny koła i wieczór seniora

Robert Środecki, 28 listopad 2019, 12:53
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Rok 2019 złotymi zgłoskami zapisze się w historii Koła Gospodyń Wiejskich w Małej Cerkwicy. Latem ta prężna organizacja obchodziła 70-lecie powstania, a w minioną sobotę w świetlicy wiejskiej po raz pierwszy zorganizowano wieczór seniora.
Urodziny koła i wieczór seniora

KGW z Małej Cerkwicy dziś

Urodziny koła i wieczór seniora

Wieczór seniora ubarwiły występy młodzieży

Koło Gospodyń Wiejskich w Małej Cerkwicy powstało w 1949 roku. Pierwszą przewodniczącą była Helena Swakowska. Zastąpiła ją Marianna Barton. Następnie przewodnią siłą przez ponad 30 lat była Elżbieta Sprengiel. Koło miało liczne osiągnięcia. Członkinie organizowały wieczorki i zabawy, sprowadzały rośliny do ogrodów dla całej wsi, przywoziły pisklęta, kaczki i gęsi, a następnie rozprowadzały je wśród mieszkańców. Założyły wypożyczalnię naczyń kuchennych i narzędzi ogrodniczych. W czasie tych 70 lat było 10 przewodniczących. 
Tegoroczne obchodzy jubileuszowe zainagurowała msza święta. Następnie przeniesiono się do świetlicy, gdzie odbyła się część oficjalna. Na urodziny koła przyjechali przedstawiciele władz samorządowych, koleżanki z innych kół oraz przedstawiciele wszystkich organizacji działających na terenie Małej Cerkwicy. Uwieńczeniem uroczystości był festyn dla dzieci i zabawa taneczna. Tak wyglądała impreza urodzinowa zorganizowana latem bieżącego roku.
Od tamtych wydarzeń minęło kilka miesięcy, a Koło Gospodyń Wiejskich w Małej Cerkwicy nie daje o sobie zapomnieć. W sobotę członkinie zorganizowały pierwszy wieczór seniora. – Mamy wspaniałych i zasłużonych ludzi w naszej wsi, którym chcemy podziękować i wyrazić swoją wdzięczność za to, co zrobili – mówiła podczas imprezy Barbara Niekłań, przewodnicząca KGW w Małej Cerkwicy. 
Sobotnia uroczystość była połączona z dorocznym spotkaniem członkiń KGW. Przy suto zastawionych stołach oprócz seniorów i pań z koła zasiedli przedstawiciele kamieńskiego samorządu. Urozmaiceniem był program artystyczny. Na scenie prezentowała się utalentowana młodzież z Cerkwicy oraz doskonale znany zespół Witkowianie. 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...