stat4u
Sępólno

Wielka Gala Noworoczna

Robert Środecki, 03 styczeń 2019, 10:00
Średnia: 0.0 (0 głosów)
We wtorek 1 stycznia oczy wszystkich miłośników muzyki klasycznej były skierowane na Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie, gdzie po rocznej przerwie spowodowanej remontem sali widowiskowej odbyła się tradycyjna gala noworoczna. Tym razem publiczności zaprezentowała się ukraińska grupa Tenors Bel'Canto oraz Royal Strausse Orchestra pod dyrekcją Oleksandra Dragana. Artystom towarzyszyli tancerze baletowi.
Wielka Gala Noworoczna
Wielka Gala Noworoczna

Trzech tenorów i baletnica

Bilety na tegoroczną galę  noworoczną rozeszły się  w ciągu kilku godzin. Nie można się temu dziwić, ponieważ miłośnicy muzyki klasycznej na kolejny koncert musieli czekać 2 lata. W ubiegłym roku gali nie było, ponieważ sala widowiskowa przechodziła gruntowny remont. We wtorek 1 stycznia w odnowionych wnętrzach Centrum Kultury i Sztuki wystąpił kwartet wokalny Tenors Bel'Canto. Światowej sławy grupę tworzą: Vasyl Ponayda, tenor – solista Lwowskiej Państwowej Filharmonii, Zasłużony Artysta Ukrainy, Roman Trokhymuk, tenor – solista Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu S. Kruszelnickiej, Zasłużony Artysta Ukrainy, Taras Hlova, tenor – Lwowska Narodowa Akademia Muzyczna im. M. Łysenki, Roman Antonyuk, baryton – solista w Kijowie. Artystom towarzyszyła orkiestra symfoniczna i tancerze baletowi. Goście z Ukrainy wykonali największe arie operowe i operetkowe oraz kilka standardów muzyki rozrywkowej. W sali widowiskowej zabrzmiały m.in. takie utwory jak „Time to Say Goodbye” z repertuaru Andrei Bocellego i „Yellow Submarine” z repertuaru The Beatles. Pod koniec koncertu widzowie usłyszeli „Marsz Radetzkiego”, utwór Straussa, który kończy koncert noworoczny w Wiedniu oraz nieśmiertelne „O sole mio”. Artystów z Ukrainy żegnała owacja na stojąco. W połowie koncertu organizatorzy ogłosili 15-minutową przerwę na złapanie oddechu, rozprostowanie kości i tradycyjną lampkę szampana serwowaną w sali kolumnowej. Burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski skorzystał z okazji i podczas gali złożył wszystkim mieszkańcom życzenia noworoczne.
Gala noworoczna na trwałe zapisała się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń artystycznych odbywających się na Krajnie. Tegoroczny koncert bez wątpienia należał do najlepszych. To ogromna zasługa artystów z Ukrainy, którzy nawiązali znakomity kontakt z wymagającą publicznością.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...