stat4u
Wielowicz

Wielowicz.pl

Robert Lida, 08 marzec 2018, 15:18
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Sołectwo Wielowicz dorobiło się własnej strony internetowej. Takiej strony mogłyby mu pozazdrościć powiat i niektóre gminy, które wydają na ten cel ogromne sumy. W Wielowiczu robią to własnymi siłami i z ogromną pasją.
Wielowicz.pl

Zespół redakcyjny zaangażowany pracowicie

– Nasza strona ma informować, promować sołectwo i integrować jego mieszkańców – mówi redaktor naczelny strony www.wielowicz.pl, Piotr Dobrzański.
W mroźny, wtorkowy wieczór przy pracy zastaliśmy zespół redakcyjny tworzący sołecką stronę. Redaktorem naczelnym został Piotr Dobrzański – mieszkający w Wielowiczu sekretarz gminy Sośno. Są też redaktorzy: pani sołtys – Krystyna Rakowska-Małek i przewodnicząca koła gospodyń wiejskich – Marta Matuszak.
Skąd pomysł, aby zbudować taką stronę?
– To rodziło się w naszych głowach już od kilku lat. W ankiecie dotyczącej strategii gminy, którą wypełniło 72 procent mieszkańców sołectwa, wskazywano również na potrzebę utworzenia takiej strony. Wyszperaliśmy trochę pieniędzy w budżecie sołeckim i zabraliśmy się do pracy – mówi Piotr Dobrzański.
„Mówi się, że kogo nie ma w internecie, ten nie istnieje. Strona internetowa sołectwa Wielowicz została opracowana w celu przekazywania bieżących informacji o sołectwie, życiu jego mieszkańców oraz historii osób zamieszkujących niegdyś Wielowicz i jego okolice. Liczymy na to, że przy pomocy naszej strony pozyskamy kontakty z byłymi mieszkańcami. Mamy nadzieję, że uda nam się wzbogacić w ten sposób naszą galerię historycznych zdjęć wsi i mieszkańców oraz zebrać opisy ciekawych faktów, które miały miejsce w przeszłości” – czytamy we wprowadzeniu do strony.
Strona jest ciągle w budowie, ale jej zarys jest już gotowy i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Oprócz podstawowych informacji o sołectwie, należy do niego również Płosków, swoje zakładki posiadają stowarzyszenia i nieformalne grupy działające na terenie sołectwa: KGW, OSP, klub sportowy Fuks, grupa Aktywni Wielowicz, a nawet parafia. Jest kalendarz sołecki, ważne telefony i miejsce na ważne komunikaty. Jest również miejsce dla lokalnych przedsiębiorców. Jest informacja o godzinach pracy obu sklepów. Są wreszcie bieżące informacje z życia wsi, bogato ilustrowane fotografiami oraz informacje historyczne.
Strona opatrzona jest logo sołectwa, które opracował zaprzyjaźniony grafik. – Chcemy tutaj zamieszczać informacje o mieszkańcach i dla mieszkańców. Tym sposobem staramy się integrować międzypokoleniowo – mówi sołtys Krystyna Rakowska-Małek.
Kalendarz rozgrywek drużyn Fuksa, ogłoszenia parafialne czy telefon do znanego producenta truskawek? Proszę bardzo, to wszystko można znaleźć na stronie. Jej twórcy podkreślają, że za każdą informacją stoi konkretna, znana z imienia i nazwiska osoba. To jest odpowiedź na facebookową papkę pseudo informacyjną.
– Nie chcemy tutaj żadnego hejtu czy krytyki. Chyba że będzie to samokrytyka. To ma być po prostu informacja – mówi Piotr Dobrzański.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...