stat4u
Gmina Sępólno

Wilki polują w Iłowie i Radońsku

Robert Lida, 11 luty 2021, 09:48
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Iłowie wilki zagryzły daniela. Wokół widać wyraźne ślady żerowania oraz wilcze tropy. Niby nic nadzwyczajnego, że wilki upolowały inne zwierzę. Wszystko jest w porządku do czasu, kiedy zaczną zaglądać do siedzib ludzkich. Oby tak się nie stało. Na razie takich sygnałów nie ma.
Wilki polują w Iłowie i Radońsku
Wilki polują w Iłowie i Radońsku
Po danielu zostały tylko kości. To, czego nie zjadły wilki, skrupulatnie wydziobały kruki. Na świeżym śniegu widać mnóstwo krwawych śladów świadczących o walce, która miała tutaj miejsce. Widać też wyraźnie wilcze tropy. Ile było osobników? Czy jeden, czy kilka? Trudno to ocenić. Ślady obecności wilków znaleziono na polu między Iłowem a Jeleniem, w pobliżu młodnika. 
– O tym, że coś musiało się tutaj wydarzyć, świadczy jeszcze jeden fakt. W biały dzień, na środku pola stało spore stado jeleni z cielakami. Nie schowały się w lesie, tylko stały tam do godziny 14.00. Takie zachowanie to znak, że były bardzo przestraszone i bały się wracać tam, skąd przyszło zagrożenie – mówi właściciel gruntu i zarazem myśliwy. 
Pole, na którym odkryto zagryzionego przez wilki daniela, leży w granicach zamkniętego obwodu łowieckiego Ośrodka Hodowli Zarodowej Nadleśnictwa Lutówko. Leśnicy przypominają, że wilki z natury boją się ludzi i ich nie atakują. Na razie nie ma sygnałów o tym, aby zbytnio zbliżały się do ludzkich siedzib. Zachowują pewien dystans i niech tak już zostanie. Wilki są jednym z ogniw łańcucha pokarmowego i nikt tego nie zmieni. Takie sytuacje będą się zdarzać. Przypominamy, że jest to gatunek chroniony prawem.
W niedzielę myśliwi ślady obecności wilków znaleźli również na polu między Wiśniewą a Radońskiem. Były to szczątki dwóch zwierząt łownych oraz wyraźne wilcze tropy.
 
Fot. Artur Szymański
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...