Piłkarska liga powiatowa

Wiosna - ach to ty

Paulina Stryszyk, 03 kwiecień 2022, 19:38
Po zimowej przerwie wracamy do zmagań piłkarskiej Ligi Powiatowej ! W trakcie pierwszej wiosennej kolejki zmierzył się lider z viceliderem jesieni. Silniejsza okazała się być ekipa z Płocicza, która pokonała ZRYW 3:0, na skutek czego nastąpiła zamiana czołowych miejsc w tabeli. Zdobywcą dwóch bramek w tym spotkaniu był Marek Betin, lokalnie znany jako Beton.

Trzecie miejsce pozostało bez zmian i zajmuje je - KS TIME Lubcza, która stoczyła dziś derby gminy Więcbork przeciwko drużynie FIREMANA. Bramkę na wagę zwycięstwa w 90 min. spotkania zdobył Krystian Gierszewski. Na czwartą lokatę awansowała drużyna z Zamartego, która pokonała LZS Lutówko 6:5, a strzelcem wszystkich bramek dla HZ był Błażej Odyja. Na 5 pozycje spadła drużyna LZS Orzeł Dąbrowa, która na własnym boisku została pokonana przez Odrodzonych.  Chłopaki z Cerkwicy przystąpili do spotkania z większym zacięciem co z pewnością zaskoczyło gospodarzy i zapewne drużyna ta sprawi duże problemy pozostałym drużynom Ligi Powiatowej. Na 6 pozycji znajduje się LZS Victoria Orzełek, który pewnie pokonał Sosenke Sośno 3:0, a zdobywcą dwóch goli został Marcin Szreder. Siódme miejsce należy do drużyny CENTRUM Obkas, która pokonała FUKS II Wielowicz 3:1, lecz wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. W drugiej połowie gospodarze wzmocnieniami zawodnikami B-klasowej drużyny  FUKSa - dominowali, lecz Obkas dzielnie się bronił i utrzymał prowadzenie oraz zdołał strzelić kolejną bramkę.

LZS Płocicz 3:0 ZRYW Dąbrówka

bramki: Płocicz - 2 Marek Betin, Kapałczyński Dawid

LZS Orzeł Dąbrowa 3:5 Odrodzeni Mała Cerkwica

bramki: Dąbrowa - Mateusz Cik, Tomasz Warylak, Tomasz Piszczek, Cerkwica - Bankret Krzysztof, 2 Mokienko Roaman, 2 Kłosowski Jakub.

KS TIME Lubcza 3:2 KS FIREMAN Zabartowo Pęperzyn

bramki: Lubcza - Wiepszkowski Jan, Gierszewski Krystian, Pyszka Krystian,Zabartowo- 2 Karol Bronowicki

HZ Zamarte 6:5 LZS Lutówko

bramki: Zamarte - 5 Błażej Odyja, samobójcza , Lutówko - Krystian Twardy, Patryk Twardy, 2 Arkadiusz Piasecki, Marcin Sieg

FUKS II Wielowicz 1:3 CENTRUM Obkas

bramki: Wielowicz - Jarosław Grzeca, Obkas -  2 Paweł Ringweski, samobójcza.

Sosenka Sośno 0:3 LZS Victoria Orzełek

bramki: Orzełek - 2 Marcin Szreder, Marcin Stryszyk