Władze powiatu nagrodziły sportowców

Robert Środecki, 18 maj 2014, 05:30
Podczas ostatniej sesji władze powiatu uhonorowały czołowych sportowców za ubiegłoroczne osiągnięcia. Wśród wyróżnionych znaleźli się lekkoatleci, sztangista i pływak. Uwieńczeniem tej miłej uroczystości była wspólna degustacja tortu upieczonego specjalnie na tę okoliczność.

Sportowcy wyróżnieni przez władze powiatu z przedstawicielami samorządu. Fot. Robert Środecki

Podczas sesji władze powiatu podziękowały czołowym sportowcom i ich trenerom za pracę przyczyniającą się do osiąganych wyników i promocję regionu. – Nie ma lepszej promocji niż sport – podkreślali obecni. Podziękowania i podarunki otrzymali: Kacper Badziągowski, Kamil Marach, Dawid Krzyżan i Leszek Kąkol.
Kacper Badziągowski, sztangista LKS Sokoła Więcbork, zdobył złoty medal w kategorii 77 kg w rozgrywanych w Kłajpedzie mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Wyniki zawodnika LKS Sokół Więcbork są jednocześnie rekordami Europy juniorów U15. Kacper trenuje pod okiem Henryka Dueskaua.
Kamil Marach, zawodnik MLKS Krajna Sępólno, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi (są to oficjalne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), z wynikiem 67,55 m zdobył złoty medal w rzucie oszczepem.
Dawid Krzyżan, zawodnik MLKS Krajna Sępólno, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Krakowie, został Mistrzem Polski w pchnięciu kulą (6 kg) osiągając wynik 20 m. Kulomiot Krajny reprezentował także Polskę na Mistrzostwach Europy we Włoszech. Wywalczył tam 4. miejsce. Obaj lekkoatleci są podopiecznymi trenera Łukasza Klebsa.
Leszek Kąkol, pływak ekstremalny, podczas I Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w grudniu ubiegłego roku na Jeziorze Charzykowskim, zdobył złoty medal w kategorii 60+ na dystansie 50 m stylem dowolnym, zapewniając sobie możliwość uczestnictwa w Mistrzostwach Świata w Finlandii. W fińskim Rovaniemi, na torach pływackich wyciętych w lodzie na rzece Ounasjoki, pan Leszek uplasował się na 8. miejscu na 50 m stylem dowolnym z czasem 53,64. Jedenaste miejsce na świecie wywalczył na dystansie 25 m stylem dowolnym z czasem 25,25 s, natomiast na tym samym dystansie stylem klasycznym z czasem 26,75 s na metę dopłynął na miejscu 16.