stat4u
Więcbork

Wojewoda na drodze

Robert Środecki, 02 lipiec 2020, 11:08
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę w Więcborku gościł wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który wziął udział w uroczystym oddaniu do użytku ulicy Wojska Polskiego. Wyremontowano ją dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Dróg Samorządowych, z którego do Więcborka w ciągu ostatnich dwóch lat trafiło 2 mln zł na budowę dróg. Za przyznaną pomoc wojewodzie dziękował burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
Wojewoda na drodze

Mikołaj Bogdanowicz w przyjacielskiej pogawędce z samorządowcami

Wojewoda na drodze

Wojewoda wziął udział w uroczystym oddaniu do użytku ulicy Wojska Polskiego w Więcborku

W uroczystym oddaniu do użytku wyremontowanej drogi wzięli udział projektanci, wykonawcy, inspektorzy nadzoru, urzędnicy, samorządowcy i wojewoda. Historię inwestycji przypomniał burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
– Bardzo się cieszę z tego dzisiejszego spotkania. Jesteśmy na ulicy Wojska Polskiego w Więcborku i uczestniczymy w zakończeniu tej inwestycji. Inwestycji niezmiernie ważnej dla samorządu Więcborka, jak również dla mieszkańców. Inwestycji dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Chciałbym podkreślić tutaj wagę i znaczenie tego funduszu, który został uruchomiony przez obecny rząd. W 2016 roku za porozumieniem zarówno samorządu powiatu sępoleńskiego, jak również gminy Więcbork odcinek drogi, przy którym się znajdujemy, został przejęty przez gminę Więcbork i droga zmieniła kategorię z drogi powiatowej na drogę gminną. Pewnie nie byłoby tej inwestycji, gdyby nie wsparcie z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja po przetargu warta 2,6 mln zł, dofinansowanie 1,370 mln zł. Prawie 800 metrów nowej drogi. Pierwszy etap inwestycji polegał na budowie sieci kanalizacji deszczowej, która pozwala nam odwodnić tę drogę, ale również pozwala nam w przyszłości odwodnić teren osiedla Piastowskiego. Na przestrzeni dwóch lat gmina Więcbork złożyła 3 wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy inwestycję na odcinku drogi gminnej relacji Zabartowo- Puszcza. Kilometr nowej nawierzchni bitumicznej. W tym roku uczestniczymy w zakończeniu inwestycji polegającej na przebudowie ulicy Wojska Polskiego, gdzie wykonano 800 metrów nowej infrastruktury z ciągiem pieszo – rowerowym. Poprawiliśmy jakość użytkowania, ale przede wszystkim poprawiliśmy bezpieczeństwo. Trzecią inwestycją, która w tym roku będzie realizowana przy udziale środków z funduszu, jest przebudowa ulicy Runowskiej w Wituni. W zeszłym roku wykonaliśmy tam kanalizację deszczową, a w tym roku będzie nowa nawierzchnia wraz z ciągiem pieszo rowerowym. 3,6 mln zł to wartość tych trzech inwestycji, prawie 2 mln zł dofinansowania otrzymaliśmy z Funduszu Dróg Samorządowych. Panie wojewodo, chciałbym złożyć podziękowania za uruchomienie tego funduszu i za przyznane środki – powiedział burmistrz. 
Wojewoda wspomniał o tym, jaka jest skala całego przedsięwzięcia. – Panie burmistrzu, gratuluję kolejnej inwestycji zrealizowanej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na terenie naszego województwa. Podsumowując ostatnie 4,5 roku, w ramach wsparcia rządowego na terenie naszego województwa zrealizowano 778 zadań drogowych. Łącznie z tym odcinkiem zostało wykonanych 1238 kilometrów dróg. To odcinek jak stąd do Zagrzebia. Bez rządowych środków tych dróg by nie było. Bardzo się cieszę, że jako przedstawiciel rządu w terenie mogę razem z samorządowcami w tym pięknym dziele uczestniczyć – powiedział Mikołaj Bogdanowicz. 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...