stat4u
Sępólno

Wypadek na Chojnickiej

Robert Lida, 19 kwiecień 2018, 14:19
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Groźny wypadek na ulicy Chojnickiej. Opel combo został uderzony w bok przez ciężarówkę, obrócił się o 180 stopni i zatrzymał na słupie. W zdarzeniu ucierpiał 25-letni kierowca opla. Jedna z głównych ulic miasta była zamknięta dla ruchu przez prawie dwie godziny. Samochody kierowano na objazd.
Wypadek na Chojnickiej

Aby ewakuować poszkodowanego, strażacy musieli wyciąć cały bok opla

Wypadek na Chojnickiej

Kierowca ciężarówki nie mógł już wyhamować

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę około 13.30. Ulicą Chojnicką w kierunku Kamienia jechał ciężarowy man na pilskich numerach. Samochód przewoził sprzęt AGD. – Z bocznej ulicy wyjechało mi to combo. Nie miałem żadnych szan, aby cokolwiek zrobić – relacjonuje kierowca mana. Taką wersję potwierdził też jeden ze świadków. Wskazuje na nią również rodzaj zniszczeń opla. Samochód został najpierw uderzony w bok, a potem tyłem uderzył w słup energetyczny.
– Kierowca opla był przytomny, ale uskarżał się na ból kręgosłupa. Dlatego aby ułatwić sobie do niego dostęp, wycięliśmy boczną część pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna został ewakuowany z pojazdu i przekazany zespołowi ratownictwa medycznego – mówi st.kpt. Robert Liss, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie.
Kierowca opla, mieszkaniec Dalkowa, został przewieziony do szpitala. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Kierowany przez niego pojazd stracił zderzak i reflektory. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza policji, która będzie prowadziła dalsze postępowanie w tej sprawie. 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Prawo serii rządzi Fuksem Wielowicz. Kolejny remis drużyny z...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...