Więcbork

Z domu dziecka na podium mistrzostw świata

Robert Środecki, 02 sierpień 2018, 11:06
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W miniony weekend na stadionie warszawskiej Legii odbyły się VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W imprezie wzięły udział drużyny z 30 krajów. Wśród nich byli Polacy, którzy po pięknej walce wywalczyli brązowy medal. W drużynie biało czerwonych wystąpiło dwóch mieszkańców domu dziecka w Więcborku. Byli czołowymi postaciami reprezentacji.

Szymon Przybylski i Marcin Piotrowski z medalami mistrzostw

Dyrektor Beata Lida powitała swoich piłkarzy kawiatami i tortami

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka są rozgrywane od 2013 roku. W pierwszej edycji tej imprezy Polacy wywalczyli tytuł mistrzowski. W kolejnych latach przywozili srebrne i brązowe krążki. Zawsze są w ścisłym gronie faworytów. Reprezentację wybrano spośród najlepszych zawodników mistrzostw Polski. Tam drużyna OB Team Więcbork wywalczyła brązowe medale. Do reprezentacji narodowej trafili czołowi więcborscy zawodnicy Szymon Przybylski i Patryk Piotrowski. Polacy w fazie grupowej spisywali się znakomicie. Bez problemów awansowali do fazy pucharowej. Wyższość rywali musieli uznać dopiero w półfinale, przegrywając z Ukrainą. W meczu o brązowy medal Polacy 2:0 pokonali Hiszpanów. Wynik tego meczu już na samym początku spotkania otworzył Szymon Przybylski. W pojedynku finałowym po bardzo emocjonującym meczu Ukraina 1:0 pokonała Holandię. Zwycięska bramka padła w ostatniej minucie spotkania.
– Udział w mistrzostwach daje dzieciom to, co kiedyś ktoś im zabrał. Co prawda, większość zawodników to trudne charaktery , nie tylko na boisku, ale i poza nim, jednak w sporcie to pomaga. Ci młodzi piłkarze pokazują pazur i są ambitni – mówi trener naszej kadry Krzysztof Kot.
W imprezie rangi mistrzostw świata biorą udział czołowe drużyny ze Starego Kontynentu oraz takie nacje jak Japonia, Macedonia, Wietnam, Tajlandia, Nepal. Za organizację mistrzostw odpowiada Stowarzyszenie, Nadzieja na Mundial!
Szymon i Patryk do Więcborka wrócili w poniedziałkowy wieczór entuzjastycznie witani przez kolegów z placówki oraz personel. Dyrektor Beata Lida witała ich jak bohaterów: kwiatami zerwanymi we własnym ogródku oraz tortami.
– Cieszymy się z tego trzeciego miejsca, choć mogło być jeszcze lepiej, ale nie można mieć wszystkiego od razu. Cały czas mogliśmy liczyć na doping kibiców. Zdobycia brązowych medali pogratulował nam trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek – mówi Patryk Piotrowski. - To nie jest takie proste, aby dostać się do tej reprezentacji. W kwietniu w Warszawie odbywały się mistrzostwa Polski. Tam nasza placówka zdobyła trzecie miejsce. Trenerzy kadry spośród 400 zawodników, którzy tam grali wybrali 15. Ta 15 pojechała na tygodniowy obóz do Ząbek. Po tym obozie wybrano 10-osobową reprezentację na mistrzostwa. Najlepszy mecz rozegraliśmy z Belgią. Długo przegrywaliśmy 0:1, ale ostatecznie to my wygraliśmy 2:1. – dodaje Szymon Przybylski.
Warto dodać, że dwoje brązowych medalistów VI Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka to na co dzień zawodnicy Gromu Więcbork, wychowankowie trenera Sylwestra Trzósło. Trenerowi i prezesowi w jednej osobie gratulujemy.