stat4u

Zła seria trwa

Tomasz Aderjahn, 28 wrzesień 2014, 02:44
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Powoli nerwowo zaczyna się robić w obozie sępoleńskiej drużyny. Czwarta porażka z rzędu sprawiła, że punkty i rywale w tabeli uciekają. Co gorsza, drużyna Krajny w czterech ostatnich spotkaniach nie potrafiła strzelić gola (w pojedynku z Tucholanką gospodarze zaliczyli samobójcze trafienie), co pokazuję, że brakuje napastnika, który by skutecznie wykończył akcje.
Zła seria trwa

Jedna z niewielu akcji Krajny pod bramką rywali. Fot. Tomasz Aderjahn

Krajna - BKS Bydgoszcz 0:2 (0:1)
Krajna: R. Mrugalski, M. Stupałkowski (80' T. Słowiński), G. Paszylk, Ł. Kozina, S. Walaszek, M. Trąbka (73' M. Mosek), K. Walaszek, A. Błaszkowski, M. Twardy, Sz. Skiba, K. Pestka.

Spotkanie z drużyną BKS Bydgoszcz, podobnie jak kilka następnych, odbyło się na bocznym boisku. Wokół boiska głównego prowadzone są prace związane z układaniem nawierzchni tartanowej i niemożliwe jest rozgrywanie tam spotkań.
Obie drużyny bardzo spokojnie rozpoczęły pojedynek. Na początku dwie okazje miał K. Pestka, jednak nie potrafił wykończyć ich celnym strzałem. Po kwadransie gry goście pierwszy raz groźnie przedostali się pod bramkę Krajny. Czujny w obronie S. Walaszek  zdołał wybić piłkę. W 26. min drużyna z Bydgoszczy wykonywała rzut wolny z ponad 30 metrów. Mocno dośrodkowana w pole karne piłka przeleciała obok obrońców, czym zaskoczyła bramkarza i znalazła się w siatce. Goście próbowali pójść za ciosem i w kolejnej akcji ich strzał o centymetry minął słupek bramki. Szczęścia próbował Ł. Kozina, jednak jego strzał z rzutu wolnego pewnie wyłapał bramkarz bydgoskiej drużyny. W końcówce pierwszej odsłony goście mieli dwie doskonałe sytuacje. W obu przypadkach udanymi interwencjami wykazywał się R. Mrugalski. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę fantastyczną okazję do doprowadzenia do remisu miał K. Pestka. Fatalnie spudłował jednak z 8 metrów.
Po zmianie stron niewiele się działo na boisku. Sępoleńska drużyna wprawdzie próbowała walczyć, jednak niewiele z tego wychodziło. Wszystko kończyło się w okolicach 20. metra, a brakowało sytuacji podbramkowych. Swoje okazje mieli za to goście. Najpierw dobrą interwencją popisał się R. Mrugalski, a w kolejnych dwóch przypadkach piłka przeleciała nad poprzeczką.  Gospodarze najlepszą okazję do strzelenia gola mieli w 86. min. Piłkę z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował S. Walaszek. Źle wybili ją obrońcy gości, a M. Mosek z 5 metrów uderzył nad poprzeczkę. W 90. min kolejna akcja bydgoskiej drużyny przyniosła jej drugiego gola. W doliczonym czasie gry jeszcze uderzenie z dystansu A. Błaszkowskiego było niestety niecelne.
- Jeśli chcemy wygrywać spotkania i zdobywać punktów, to musimy zacząć strzelać bramki. Bez tego trudno jest o punkty. Brakuje nam napastnika, który by potrafił wykorzystać dogodne sytuacje - mówił po meczu troszkę podłamany trener Krajny M. Tyda.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Dzisiaj ruszyła pierwsza kolejka Powiatowej Ligi tenisa Stołowego....
Podczas mistrzostw Polski młodziczek, zakończonych w niedzielę w...
Przez cały weekend na więcborskiej Plebance ryczały motocykle...