Najnowsze artykuły
Turniej sołectw gminy Więcbork
W niedzielę w najbardziej rozrywkowej wsi gminy Więcbork, czyli w Lubczy, odbył się kolejny turniej sołectw. Do rywalizacji w potwornym upale zakończonym ulewą stanęło 11 drużyn. Najwięcej punktów w sześciu konkurencjach uzbierała reprezentacja Wituni pod dowództwem sołtys Marii Łańskiej i to właśnie największa wieś gminy będzie organizatorem przyszłorocznego turnieju.
Skatepark otwarty na wakacje
W sobotę w pobliżu plaży miejskiej w Więcborku uroczyście oddano do użytku nowy skatepark. Inwestycja, której budowa pochłonęła prawie 1,5 mln zł, ma służyć młodym ludziom. Obiekt jest prezentem władz miasta dla młodzieży i uczniów okolicznych szkół, którzy dzień wcześniej rozpoczęli wakacje.
Robert Środecki
Zdobi i edukuje
Od kilku dni mieszkańcy Więcborka oraz kierowcy przejeżdżający ulicą Wyzwolenia mogą podziwiać wielkoformatowy mural, który powstał na szczytowej ścianie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego. Uroczyste odsłonięcie muralu miało miejsce w niedzielne popołudnie.
Robert Lida
III Więcborski Dzień Seniora
W piątek na placu Jana Pawła II w Więcborku odbył się III Więcborski Dzień Seniora. Imprezę cieszącą się ogromnym zainteresowaniem zainaugurował barwny przemarsz przez miasto. Później burmistrz Więcborka oddał seniorom klucze do miasta.
Robert Środecki
Jeśli nie do paragrafów, to odwołujemy się do waszych sumień
W poniedziałkowe popołudnie odbyła się rozprawa administracyjna związana z planami budowy wielkiej farmy fotowoltaicznej na terenie Runowa. Wzięli w niej udział zainteresowani mieszkańcy oraz przedstawiciele inwestora. Spotkanie przebiegało w spokojnej i rzeczowej atmosferze. Czy uspokoiło nastroje wśród mieszkańców?
Robert Lida
O złotą siekierę nadleśniczego
Dziesięć drużyn stanęło na starcie V Turnieju Drwali w Lubczy. Wygrali Drwale z Krajny, czyli Marcin Brewka i Piotr Szostak z Wielkiego Buczka.
Szarża na drodze
W piątkowe popołudnie na ulicy 29 Stycznia w Sypniewie dachował opel astra prowadzony przez 31-letniego mieszkańca powiatu łukowskiego (województwo lubuskie). Świadkowie twierdzą, że na ten pojazd i tego kierowcę zwrócili uwagę, gdy wcześniej łamał wszelkie możliwe przepisy na terenie Wituni. Mężczyzna wypadł z samochodu przez tylną szybę, ale skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach.
Śmieci też mają swoje DNA
W lesie przy plaży w Lubczy ujawniono sporą stertę śmieci. Po ich dokładnym przejrzeniu przez pracowników urzędu miejskiego udało się wytypować ich właściciela. Teraz sprawą zajmuje się policja.
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312