Najnowsze artykuły
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
W czwartek w więcborskim Ośrodku Edukacji Przyrodniczej podsumowano tegoroczną edycję konkursu fotograficznego pn. „Krajeński Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Runowo w obiektywie”. Zwycięzcą został nie kto inny jak Łukasz Gwiździel.
Nowa świetlica uroczyście otwarta
W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Pęperzynie połączone z piknikiem terapeutyczno-prozdrowotnym dla dzieci. Imprezę oprócz licznej grupy mieszkańców zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz z wicewojewodą Radosławem Kempinskim na czele. Ten dzień z całą pewnością zapisze się złotymi zgłoskami w najnowszej historii prężnego sołectwa.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Więcborskie śmieci trafią do spalarni?
Najprawdopodobniej od 1 stycznia odpady zmieszane zbierane od mieszkańców gminy Więcbork będą trafiały do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy.
Robert Lida
Kino reaktywacja
W sobotę w Więcborku po wielu latach przerwy nastąpiło uroczyste otwarcie reaktywowanego kina „Promień”. Było to możliwe dzięki nawiązaniu przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku współpracy z firmą zewnętrzną, która zajmuje się ratowaniem starych i nieco zapomnianych kin. Pierwszym filmem wyświetlonym w nowym kinie byli „Chłopi”. Seans poprzedziło spotkanie z Kamilą Michałowską – artystką malarką pracującą przy filmie.
Robert Środecki
Karambol na Wyzwolenia
Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w piątkowy wieczór na ulicy Wyzwolenia w Więcborku. W trakcie wykonywania manewru skrętu opel zderzył się z golfem. Przed przybyciem policji jeden z kierowców oddalił się z miejsca kolizji.
Robert Środecki
Leśny butik
Na składnicy znajdującej się przy siedzibie Leśnictwa Nowy Dwór widać długie szeregi dębowych pni. Wszystkie najwyższej jakości. Można powiedzieć, że to srebra rodowe Lasów Państwowych przeznaczone na sprzedaż w drodze tak zwanej submisji drewna cennego.
Robert Lida
Pożar na drugim piętrze
W środę w kamienicy przy placu Jana Pawła II w Więcborku paliło się mieszkanie. Jego lokatorka z poparzonymi dłońmi została przewieziona do szpitala.
Robert Lida
XXVIII Wieczór Seniora
W sobotę w Więcborku odbył się XXVIII Wieczór Seniora. Impreza, która na trwałe zapisała się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń organizowanych na terenie gminy, była okazją do wręczenia odznaczeń, upominków i podziękowań. W tym roku zaszczytne wyróżnienie i tytuł Seniora Roku otrzymał Henryk Janowski z Sypniewa.
Robert Środecki
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312