Najnowsze artykuły
To już jest prawie koniec
To była najprawdopodobniej przedostatnia sesja Rady Miejskiej w Więcborku najdłuższej kadencji w historii samorządu. Radni spędzili ją w luźnej atmosferze, a najważniejsze osoby w gminie mogły zaprezentować się w blasku fleszy w związku z uroczystością wręczenia nagród laureatom dyktanda o „Złote Pióro Przewodniczącej Rady Miejskiej w Więcborku oraz Burmistrza Więcborka” oraz nagród „Rycerz 2023 gminy Więcbork”.
Robert Lida
Przejechanie się samochodem  dwóch policjantów przez miasto nic nie daje
Ubytki kadrowe destabilizują pracę lokalnej policji. Widać to jak na dłoni w Więcborku, gdzie podobnie jak w innych miejscowościach powiatu brakuje patroli pieszych. – Mieszkańcy naszej gminy nie czują się bezpieczni. Przejechanie się się samochodem dwóch policjantów przez miasto nic nie daje – skarżyła się na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Więcborku przewodnicząca rady Anna Łańska. Jej słowa były adresowane do komendanta powiatowego policji, który starał się odpierać zarzuty.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Żeby się bawić, trzeba mieć wiedzę
O tym, że szkoła nie musi być nudnym i nielubianym miejscem przekonaliśmy się po raz kolejny odwiedzając Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie, gdzie odbyła się wyjątkowa lekcja języka polskiego. „Stoły z naszych lektur” to autorski pomysł nauczycielki języka polskiego Lucyny Małek.
Harcerze z Więcborka mają własny sztandar
W sobotę harcerze 3. Szczepu Więcborskich Drużyn Harcerskich „Aurea Tria” obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia była uroczystość nadania sztandaru. W imprezie poza harcerzami, którzy oblegali miasto, wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz oraz fundatorzy sztandaru i przyjaciele szczepu.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Tragedia w Skórce
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w ubiegłą środę na drodze wojewódzkiej nr 188 w miejscowości Skórka pomiędzy Złotowem a Piłą. Samochód osobowy marki Volkswagen z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w betonowy bunkier z czasów II wojny światowej.
Robert Środecki
Wszystkie talenty Bianki?
Bianka ma 10 lat i jest osobą niewidomą z poczuciem światła. Jest uczennicą IV klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jastrzębcu im. ks. Jana Twardowskiego oraz II klasy Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Chełmży, w klasie fortepianu. Gra nie tylko na fortepianie, ale również na flecie i ukulele, a jej marzeniem jest gra na perkusji. Dziewczynka kocha teatr, operę, balet, historię, jeździ konno i gra w szachy. Jednak jej największą pasją jest śpiewanie. W tym kierunku chce się rozwijać. Potencjał ma przeogromny, o czym mogliśmy się już niejednokrotnie przekonać.
Robert Lida
Poloneza czas zacząć
W piątek jako pierwsi w powiecie poloneza podczas studniówki zatańczyli uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Tegoroczni maturzyści z osobami towarzyszącymi oraz kadrą pedagogiczną bawili się w restauracji Antares w Sępólnie. Zgodnie z tradycją poloneza poprowadził dyrektor Sławomir Kulpinski z uczennicą Weroniką Paszylk.
Robert Środecki
Skatepark ma być gotowy do wakacji
Pomimo trudnych warunków atmosferycznych przy plaży miejskiej w Więcborku rozpoczęła się budowa skateparku. Będzie to drugi tego typu obiekt w powiecie sępoleńskim. – Mamy termin wykonania robót do listopada, ale zamierzamy skończyć znacznie wcześniej – powiedział nam kierownik robót budowlanych.
Robert Środecki
Po 502 dniach żeglugi, załoga ,,Solanusa” z Witoldem Kantakiem wróciła do domu
_dsc2312